anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Nu pot schimba intre Orange Romania si Orange Romania Comunications

Bpereanu
Începător

Buna ziua, 

By default aplicatia de android myOrange ma introduce in Orange Romania Comunnications fara a-mi lasa posibilitatea sa aleg optiunea dorita. Mentionez ca nici macar nu am abonament orange fix.

Am incercat sa loghez/deloghez, fara succes.

Mersi, 

Bogdan 

1 Soluţie acceptată‚

Pana la urma am reusit sa ajung la my orange dupa ce am sters contul my orange fix. Din ceva motive mi-a fost creat un nou cont my Orange Fix pe care eram redirectionam by default. Nu aveam optiunea sa aleg unde vreau sa ma loghez.

Pare ca dupa ce am sters contul respectiv si m-am logat inca o data cu acelasi email si parola totul e ca inainte, fara sa mai creez un cont nou. 

Iarasi e ciudat ca acum mi-a zis ca bpereanu e deja folosit pe alt cont(banuiesc ca cel de my orange fix), chiar daca l-am sters teoretic, si m-a pus sa imi fac alt nume de utilizator ca sa pot raspunde aici :).

Multumesc frumos pentru ajutor!

Vizualizare soluţie în postul original

13 Răspunsuri 13

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut Bogdan,

Incerci sa adaugi servicii de voce (mobila)? Contul My Orange este unul nou? Mai ai servicii adaugate pe el? E posibil ca sistemul sa te detecteze ca si client Orange Romania Communications. Esti client nou sau existent?

Ca idee, ai nevoie de cont separat pentru Orange Romania si Orange Romania Communications. Le poti gestiona pe amandoua din My Orange, si pot fi pe aceeasi adresa de email, dar parola trebuie sa fie diferita.

Client Orange

Am schimbat telefonul. Am instalat myOrange si m-am logat cu acelasi cont pe care il foloseam pe telefonul vechi, care facea parte din Orange Romania. Dar, acum, pe noul telefon, sunt directionat doar pe Orange Romania Comunnications si nu exista optiunea sa schimb pe Orange Romania nicaieri.

Ce ar trebui sa fac in acest caz? 

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Telefonul vechi era tot un Android? Din versiunea de browser iti merge?

Client Orange

Da, era tot Android. Din browser exista la un moment dat(daca dau din pagina de start, cea cu reclame de black friday) un my orange care pare ok dar din pacate ma duce spre aplicatie care nu mai e ok. 

Im rest, daca ma autentific normal, acelasi lucru, my orange fix si acolo.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Ok... Si daca intri de pe un browser de PC, pe link-ul asta: https://www.orange.ro/myaccount/reshape/ ?

Tare am senzatia ca problema e pe cont, nu in aplicatie. Dar sper sa gresesc. 🙂

Client Orange

Aceasi problema. Da, pare ca totusi e de cont, oare ce o fi de facut?! 

Bpereanu
Începător

Problema e ca nici nu imi pot adauga numerele din nou aici. Zice ca apartin Orangen Romania deja. 😐

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Pana maine dimineata, din pacate nu ai ce face.

Maine dimineata poti incerca sa dai un telefon la numerele de aici, si vezi daca reusesti ceva. Mai mult ca sigur e o problema pe cont.

Client Orange

Mersi fain! 

Salut, @Bpereanu ! Ai reușit să te loghezi în contul tău My Orange? Dacă încă întâmpini erori, vrem să verificăm și noi situația contului tău, iar pentru asta, te rugăm să ne trimiți printr-un mesaj în privat numărul asociat contului de My Orange.

Pana la urma am reusit sa ajung la my orange dupa ce am sters contul my orange fix. Din ceva motive mi-a fost creat un nou cont my Orange Fix pe care eram redirectionam by default. Nu aveam optiunea sa aleg unde vreau sa ma loghez.

Pare ca dupa ce am sters contul respectiv si m-am logat inca o data cu acelasi email si parola totul e ca inainte, fara sa mai creez un cont nou. 

Iarasi e ciudat ca acum mi-a zis ca bpereanu e deja folosit pe alt cont(banuiesc ca cel de my orange fix), chiar daca l-am sters teoretic, si m-a pus sa imi fac alt nume de utilizator ca sa pot raspunde aici :).

Multumesc frumos pentru ajutor!

Salut, @bpereanu10 ! Ne bucurăm că ai reușit să rezolvi. Cum ai șters contul de My Orange Fix? Ai folosit varianta web? Din câte înțeleg te poți loga în My Orange cu datele existente, însă nu și in Comunitate?

Da, din varianta web am sters contul My Orange Fix. In comunitate imi spune ca nu mai pot folosi user-ul bpereanu ca e deja folosit si m-au pus sa creez unul nou. In fine, pentru mine asta nu mai e o problema ci doar voi sa stiti de ea.

Va multumesc! O zi buna!