anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] nu merge sa plătesc factura

gogotadriana
Junior

bună ziua am și eu un abonament  tv prin satelit  mi a venit factura de plata data scadenta este pe 21 08 2023 de ce nu merge sa o plătesc 

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Nu e asociat, pentru ca nu se vrea plata propriei facturi. 🙂

De asemenea, pana de curand, pagina de mai sus nu mergea. Acum pare ca si-a revenit. 

Deci, daca nu cumva e o problema cu contul de abonat, sau cu site-ul...ar trebui sa mearga de aici https://fix.orange.ro/myaccount/plati-online/plateste-factura-altcuiva/.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

22 Răspunsuri 22

Vio73
#StarMember

Salutare!

Dacă nu merge din My Orange, poți încerca și din următorul link:

https://www.orange.ro/myaccount/invoice/payment/by-card/

Sper să reușești!

Succes!

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Ce se intampla mai exact? Poti atasa o captura de ecran?

Client Orange

Screenshot_20230816_082355_Yahoo Mail.jpg

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

ok...inteleg ca asta e mail-ul de notificare. Ce se intampla cand dai click pe Vizualizare Factura?

De asemenea, ai incercat sa faci plata din contul tau My Orange? Din aplicatie, de exemplu. Ar trebui sa fie foarte usor, daca ai serviciile adaugate pe cont.

Client Orange

nu pot deschide când dau pe factura îmi da eroare   am încercat ca sa fac și din aplicația my orange  dar tot eroare

cum pot proceda ca sa efectuez plata 

Screenshot_20230816_084533_My Orange.jpg

 am intrat  aici dar tot nu îmi da voie

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Nu vad nicio eroare. Ai adaugat abonamentul pe contul My Orange? Observ ca ai intrat la sectiunea Plateste Factura unui Prieten. Se poate si de acolo, dar va trebui sa completezi toate datele.

In sectiunea Facturi nu iti apare factura de plata pentru abonamentul tau? Poti atasa o captura de ecran de acolo?

Client Orange

am încercat sa bag codul de abonament care l am primit pe acest e-mail  suma de plata numele pe cui este făcut abonamentul dar nu îmi da voie 

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Ce se intampla mai exact? In ce fel nu-ti da voie? Primesti vreo eroare? Daca da, ce eroare? Codul de abonat pentru un client Orange Romania Communications (fost Telekom Fix) se gaseste pe factura (la "cod facturare").

Ai aici o pagina dedicata pentru asta.

Client Orange

ma puteți ajuta va rag îmi puteți arata pe imaginea care v am trimeso cum pot proceda 

Screenshot_20230816_090423_Yahoo Mail.jpg

 

cand bag acest cod de abonament imi da eroare si nu pot merge mai departe

Incercati codul fara "R" (litera), doar numeric. La firma, am unul din numere pe Telekom (n-am reusit sa-l mut, fiind al sefului direct [si singurul pe Telekom]) si folosesc doar cifrele, atat pe partea de factura, cat si la codul de client.

buna ziua am și eu o intrebare detin un abonament TV orange   acest abonament l am facut pentru strainatate tara de origine Norvegia cand am facut acest abonament am specificat pentru ce tara il doresc dar din păcate acesta nu functioneaza deoarece  nu pot pinde semnal astazi am chemat o echipa special din Norvegia care se ocupa cu montarea antenelor dar tot nu funcioneaza am platit suma de 180 de euro pentru a imi monta dar imposibil semnal nu prinde   vreau ca sa opresc acest contract cum procedez deja am platit o factura și mi a venit și a doua factura