anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Factura restanta desi este platita

Aila
Începător

In aplicatia MyOrange imi apare factura restanta desi este platita, cu email de confirmare plata. Ce se intampla?

11 Răspunsuri 11

DanielaH
Moderator

Aila, bun venit în Comunitate!

Când ai plătit factura? Ce modalitate de plată ai folosit? Serviciile sunt active?

Bun gasit! 🙂 Factura emisa in data de 29 august, platit cu confirmare in data de 31 august. In aplicatie apare data scadenta 11 septembrie. Plata cu cardul, nimic schimbat. Azi am platit din nou, si tot asa apare in aplicatie. 🤔

Mulțumesc pentru detalii. Ai primit cumva vreun mesaj de eroare la început (de genul "plată neprocesată")?

Plata s-a făcut din My Orange?

Putem verifica și noi cu colegii. Dacă vrei ne poți trimite numărul de telefon în mesaj privat.

Nu. Dar am confirmare de plata prin email in data de 31 august. Chiar si azi, dupa inca o plata, apare restanta 11 sept.

DanielaH
Moderator

Alia, colegii mei au verificat și ne-au confirmat că plata este înregistrată în sistem, deci este totul OK.

Dacă apare în continuare restantă în aplicație, recomandarea este o dezinstalare/ reinstalare a acesteia.

Am dezinstalat si reinstalat de vreo 3 ori. Aplicatia este actualizata la zi. Apare la fel, scadenta depasita... Oricum,banuiesc ca problema este din aplicatia MyOrange. Multumesc mult pt ajutor! 🫶🙂

DanielaH
Moderator

Și în varianta web apare la fel?

Adresa de e-mail a contului este cea folosită și în Comunitate? Ce telefon și ce versiune folosești?

Chiar si in varianta web apare la fel. Folosesc Samsung A52s 5G, Android 13. Adresa de email identic. Dupa verificarile mele,acelasi nr de factura (platit) dar cu sume diferite. 

DanielaH
Moderator

Colegii ne-au confirmat că informațiile au fost reactualizate în contul tău. Ne poți confirma, te rog, că este în regulă acum? Mulțumim.

Multumesc frumos! Totul este in regula, fara afisare de restante si nici ultima factura afisata. O zi frumoasa! 🙂

Mulțumim și noi pentru confirmare! Te mai așteptăm în Comunitate.