anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Sony Xperia 1 II 5G este in oferta Orange?

emilian67
Începător
De ce Orange este singurul operator de telefonie care nu are la vanzare Sony Xperia 1 II 5G ? De aproape 4 saptamani incerc sa cumpar acest telefon , dar a disparut din oferta Orange. A fost la vanzare cam 2 saptamani , dupa care a disparut. Au avut doar 5 buc. la vanzare ??? Rusinica pentru un operator care se vrea " cel mai tare" din Romania....Concurenta il are la vanzare....
1 Soluţie acceptată‚

emilian67
Începător
Am comandat in sfarsit telefonul, a venit acum trei saptamani. Experienta de utilizare a acestui device este extraordinara! Este un telefon fabulos, are tot ce-ti doresti de la un flagship!! Camere foto exceptionale in modul pro - nu are concurenta la acest capitol, necesita doar ceva cunostinte in domeniu - baterie f. aproape de Huawei P 30 Pro - am comparat cu telefonul baiatului - aspect simplu, industrial, cu margini drepte, fara rotunjimi, calitate exceptionala a filmarii (tot in modul pro), calitate ridicata audio (streaming audio cu Aptx HD si LDAC) si un Android curat. Din punctul meu de vedere si al modului meu de utilizare, este un device mai mult decat reusit. Un hardware de top si un look de nota 10 fac din acest telefon preferatul meu din ultimii 6 ani. Bateria s-a asezat in aceste zile si acum este ff aproape de bateria de pe Huawei P 30 Pro - un lucru mai mult decat imbucurator sa pot folosi intensiv telefonul 2 zile. Pacat ca a intrat in fabricatie la inceputul anului si nu a apucat sa vina cu Gorilla Victus, asa cum e Note 20 Ultra. Asta ar fi cam singurul minus, pt ca mult mai importanta este rezistenta si durabilitatea unui telefon decat faptul ca deschide o aplicatie cu 0,0001 ms mai repede decat altul....In utilizarea normala, de zi cu zi, aceste viteze sunt egale cu zero....Sunt bune doar pt marketing si pt a pacalii cumparatorii. Am avut pt 5 zile si un Note 20 ultra, dar bateria a fost slaba si se incalzea puternic. Poate ca asa functioneaza Samsung, dar nu am avut curaj sa il pastrez. Sotia are un Note 10 si acesta se incalzeste destul de mult, dar al meu era mai fierbinte. Cand isi facea update-ul efectiv nu puteam sa il tin in mana...In fine, Note 20 ultra e un telefon de top, f. ok , performant, dar...nu m-a convins. Am preferat acest model de la Sony. Aaaa....inca o data, Sony nu se dezminte...reclama inexistenta la acest telefon....chiar nu inteleg de ce Greu tare a adus Orange acest telefon in oferta...in sfarsit. Mai bine mai tarziu decat niciodata.

Vizualizare soluţie în postul original

11 Răspunsuri 11

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Salut, Emilian! Bine ai venit în comunitate. Probabil va reveni în magazin, însă îi voi întreba pe colegi și revin.

FLo1
#StarMember
@emilian67: Bun venit in Comunitate. Daca modelul a existat in oferta si momentan nu-l gasesti in magazinul online Orange, poti opta sa fi notificat cand acesta va reveni in magazin. Cu siguranta este o situatie temporara. Vezi un topic similar cu acesta care si-a gasit rezolvare: https://comunitate.orange.ro/questions/2427276-revine-telefon-stoc-magazinul-online Revino pe topic daca reusesti sa faci achizitia dorita. Numai bine!

Anonim
Neaplicabil
Este un telefon foarte scump și care nu prea are doritori (sau dacă are, nu au posibilitatea să își permită prețul). Caută-l la liber, trebuie să fie. Apropie, este un model excelent, are o cameră superbă și este un adevărat flagship. La o simplă căutare am văzut că este pe stoc la evomag (despre care eu nu am cuvinte de laudă pentru că am avut doar experiențe neplăcute cu ei). Sau contactează Sony România și roagă-i să te îndrume de unde să îl cumperi. Succes!

Vio73
#StarMember
Fiecare operator cu strategia lui. Probabil că au urmărit cum se realizează vânzările și au decis să nu mai îl aducă după terminarea stocului, decât dacă există solicitări! Gândește-te că e o perioadă destul de nefastă pentru acest sector al vânzării de telefoane. Totuși, mă gândesc că dacă soliciți din magazinul online să fii notificat când îl vor reavea pe stoc, poate ai noroc să fie mai mulți în situația ta și să se întâmple minunea! Succes!

Salut, Ne-am interesat la colegii din departamentul dedicat si ne-au informat ca, intr-adevar, telefonul a fost in stoc, insa, momentan nu stim exact cand revine. Poti verifica site-ul nostru aici: https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane. Vom anunta si noi in Comunitate pe acest topic in momentul in care telefonul va reveni in stoc in magazinul online. O zi buna!

DanielaH
Moderator
@emilian67, ne bucurăm să te anunțăm ca Sony Xperia 1 II 5G 256GB Black este acum disponibil în magazinul nostru online și că îl poți achiziționa. Profită acum pentru ca stocul este limitat. https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/sony-xperia-1-ii-5g-256gb-black

emilian67
Începător
Am comandat in sfarsit telefonul, a venit acum trei saptamani. Experienta de utilizare a acestui device este extraordinara! Este un telefon fabulos, are tot ce-ti doresti de la un flagship!! Camere foto exceptionale in modul pro - nu are concurenta la acest capitol, necesita doar ceva cunostinte in domeniu - baterie f. aproape de Huawei P 30 Pro - am comparat cu telefonul baiatului - aspect simplu, industrial, cu margini drepte, fara rotunjimi, calitate exceptionala a filmarii (tot in modul pro), calitate ridicata audio (streaming audio cu Aptx HD si LDAC) si un Android curat. Din punctul meu de vedere si al modului meu de utilizare, este un device mai mult decat reusit. Un hardware de top si un look de nota 10 fac din acest telefon preferatul meu din ultimii 6 ani. Bateria s-a asezat in aceste zile si acum este ff aproape de bateria de pe Huawei P 30 Pro - un lucru mai mult decat imbucurator sa pot folosi intensiv telefonul 2 zile. Pacat ca a intrat in fabricatie la inceputul anului si nu a apucat sa vina cu Gorilla Victus, asa cum e Note 20 Ultra. Asta ar fi cam singurul minus, pt ca mult mai importanta este rezistenta si durabilitatea unui telefon decat faptul ca deschide o aplicatie cu 0,0001 ms mai repede decat altul....In utilizarea normala, de zi cu zi, aceste viteze sunt egale cu zero....Sunt bune doar pt marketing si pt a pacalii cumparatorii. Am avut pt 5 zile si un Note 20 ultra, dar bateria a fost slaba si se incalzea puternic. Poate ca asa functioneaza Samsung, dar nu am avut curaj sa il pastrez. Sotia are un Note 10 si acesta se incalzeste destul de mult, dar al meu era mai fierbinte. Cand isi facea update-ul efectiv nu puteam sa il tin in mana...In fine, Note 20 ultra e un telefon de top, f. ok , performant, dar...nu m-a convins. Am preferat acest model de la Sony. Aaaa....inca o data, Sony nu se dezminte...reclama inexistenta la acest telefon....chiar nu inteleg de ce Greu tare a adus Orange acest telefon in oferta...in sfarsit. Mai bine mai tarziu decat niciodata.

Anonim
Neaplicabil
Felicitări pentru achiziție! Sony a făcut și face în continuare telefoane foarte bune.

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@emilian67 felicitări pentru achiziție și mulțumim mult pentru review, ne bucurăm că ești încântat de el :) Vom marca răspunsul tău ca soluție pe acest topic pentru a veni în ajutorul altor membri care sunt interesați de acest telefon, să citească și review-ul tău. Și am modificat puțin titlul tot pentru a fi mai ușor de accesat. Te așteptăm în continuare în comunitate cu întrebări, răspunsuri și păreri despre Orange și tehnologie.

Vio73
#StarMember
Felicitări pentru achiziție și să te bucuri de acest gadget de top! Foarte interesantă descrierea ta și e de luat în calcul pentru cei care doresc un telefon excelent.

Anonim
Neaplicabil

Mărturisesc că și eu mă întrebam de ce nu cumpără lumea smartphone-uri Sony. Vă las mai jos un clip al lui MKBHD cu posibile răspunsuri la întrebarea de mai sus: https://m.youtube.com/watch?v=j7QwJ-M_GAI