anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Precomanda Samsung Fold 5 + abonament prin portare

bogdanpc
Junior

Buna ziua,

Stie cineva daca se poate face precomanda la Fold 5 si sa se faca portarea unui numar din Yoxo? Pe pagina de precomanda pot selecta doar Abonament + numar nou. 

Multumesc!

1 Soluţie acceptată‚

Salut,

Pentru a putea sa migrezi un numar din YOXO in regim PostPaid Orange, este necesar mai intai sa-ti dezactivezi abonamentul YOXO si sa soliciti migrarea pe PrePay atunci cand efectuezi inchiderea. Ulterior, poti precomanda Galaxy Fold 5 prin activare de abonament nou.

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Yoxo este Orange, deci n-ar fi portare, ar fi eventual o migrare. 🙂 Dar daca nu ai decat optiune pentru numar nou, tind sa cred ca nu se poate cu portare.

Cam asta ar fi oferta curenta la portare. Dar din nou, Yoxo este Orange, deci...nu cred ca poti beneficia de oferta respectiva.

Client Orange

FLo1
#StarMember

@bogdanpc: Orice abonament standard sepoate actualiza prin prelungirea unuia existent sau printr-un număr nou: fie existent ca prepay sau fie generat nou. Din yoxo cred că va trebui o migrare prealabilă pe prepay, dacă e să fie online. 

Salut,

Pentru a putea sa migrezi un numar din YOXO in regim PostPaid Orange, este necesar mai intai sa-ti dezactivezi abonamentul YOXO si sa soliciti migrarea pe PrePay atunci cand efectuezi inchiderea. Ulterior, poti precomanda Galaxy Fold 5 prin activare de abonament nou.

bogdanpc
Junior

Am vorbit la asistenta si nu pot face abonament de pe prepay decat daca acesta e mai vechi de 3 luni... Deci politica Orange te lasa sa iti faci abonament cu numar nou oricand, dar pentru a pastra numarul vechi trebuie sa fii de 3 luni la ei.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Daca ideea abonamentului era de a avea reducere la telefon sau rate pe factura, din cate stiu, ai nevoie de min 18 luni de abonament pentru asta. 🙂

Sugestia mea, daca vrei neaparat telefonul: ia-ti-l cu un card de credit, la liber, de oriunde. Alegerea ta daca pastrezi Yoxo sau nu (eu nu l-as pastra, dar asta e doar parerea mea). Dar nu te complica cu abonamentele.

Ca si card de credit, iti pot recomanda Orange Money. Nu pentru ca e Orange (tehnic, nici nu este, sunt institutii diferite). Ci pentru ca am asa ceva, si-mi place. Ce-mi place cel mai mult e ca ai 12 rate oriunde in lume. Deci, la orice comerciant care accepta plata cu card. In felul asta, nu mai esti limitat la o lista anume de magazine partenere.

Mai multe detalii legate de cardul de credit Orange Money aici.

Client Orange

Exista oferta si pentru prelungire de abonament, dar si pentru abonament nou.

Nu inteleg de unde scoate Orange ofertele astea, dai avans 5200RON, ai abonament de 20 euro pentru 24 luni, ajungi la suma totala de +/- 7600 RON. La liber e peste 9000 RON.

Merita sa iti faci si un abonament cu numar nou chiar daca nu folosesti niciodata acel numar, tot iesi in avantaj. La Vodafone, Digi, dai avans de 1700EURO pentru acelasi telefon.