anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot dona vouchere magazin online ?

Dan_58
Junior
Pot dona vouchere pt. cumparare telefoane din magazinul online ?
Eu am doua si nu le folosesc.
1 Soluţie acceptată‚

Salut! Voucherele nu sunt nominale, astfel ele pot fi utilizate de orice persoana in perioada de valabilitate.

Vizualizare soluţie în postul original

11 Răspunsuri 11

delfinas
#StarMember
Bun venit in Comunitate!!! Daca acel voucher e un cod, il poti comunica altcuiva.

svetalex
Senior certificat
@Dan_58 unele vouchere sunt nominale, altele nu :). Poți pune o întrebare pe Djingo să verifice ei exact

Jay
Campion certificat
Salut! Dacă ai prieteni care ar avea nevoie puteți testa pe o achiziție din magazinul online, sa vedeți dacă scade din suma..

Razvan
#StarMember
Da, se pot dona, mai ales că nu sunt printate cu nume și prenume.

FLo1
#StarMember
Dane, găsești un topic similar și rămas în aer fără nici o soluție favorabilă nici măcar de la Orange (aici) /questions/2679140-posibilitate-cedare-voucher-favoarea-client-orange https://comunitate.orange.ro/questions/2679140-posibilitate-cedare-voucher-favoarea-client-orange

RafaHelper
#StarMember
Salut @Dan_58, ‏‏‎ ‎ Poți sa ne dai mai multe detalii despre aceste vouchere? Au o valoare standard(de exemplu 10 euro) sau oferă un procentaj ca reducere(de exemplu 10% reducere)? Cum ai obținut aceste vouchere? ‏‏‎ ‎ Revino cu aceste detalii si mai apoi iți putem spune daca le poți dona.

Salut! Voucherele nu sunt nominale, astfel ele pot fi utilizate de orice persoana in perioada de valabilitate.

Dan_58
Junior
Voucherele sunt de 10 Euro fiecare. Am doua.

delfinas
#StarMember
Daca nu-s nominale si inca nu au expirat (cum ti-a explicat si Orange Assistant mai sus), doneaza-le cuiva care are nevoie de ele... rude, prieteni, colegi...

Dan_58
Junior
Ok. Mersi de raspuns.

FLo1
#StarMember
Eu le-aș dona în Comunitate, însă GDPR-ul împiedică acest schimb de informație.