anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Contractul ce l-am primit pe email va trebui semnat telefonic?

PghEmanuela
Începător
Cum se face, am făcut un contract în magazin online miercuri pe data de 19 vine prin curier produsul. Contractul ce l-am primit pe email va trebui semnat telefonic? Nu știu, va multumesc.
1 Soluţie acceptată‚

Pololică
#StarMember
Presupun ca ai achizitionat un telefon din magazinul online cu fidelizare (ai folosit triplu puncte la reducere). Eu am facut o comanda in aprilie 2020 (telefon pentru sotie) si mi-a prelungit contractul cu prima factura de rate (luandu-l in rate, nu cu "banul jos"). La mine facturile mi se emit pe 2 ale lunii si de aceea nu "m-a agatat" cu aprile prelungirea. Acceptarea comenzii a validat contractul pe care il vei primi (daca tin bine minte, inainte sa aleg metoda de plata (rate sau "banul jos") am fost notificat printr-o fereastra de dialog de faptul ca voi prelungi contractul pe 2 ani. Nu puteam trece la urmatorul pas (metoda de plata) fara sa accept acel mesaj.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

delfinas
#StarMember
Emanuela, bun venit in Comunitate!!! Ce te ingrijoreaza de fapt? Tu ai "semnat" contractul inca de cand l-ai comandat online, ala e acceptul tau. Daca nu-ti convine ceva legat de contract si/sau serviciu, ai 14 zile timp sa te razgandesti.

Viocat
Senior certificat
Prin acceptul termenilor si conditiilor la momentul plasarii comenzii online se considera incheiat contractul. Cel primit pe email este copia care iti revine. Sa folosesti produsul cu placere si fara incidente!

PghEmanuela
Începător
Astept produsul acasă la data estimata de livrare?

mihai_13
Maestru
PghEmanuela - stai "linistita" vei primi "produsul" acasa - din proprie experienta eu am facut ultimile fidelizari mai exact 3 numai online si nu mi-am "batut" niciodata capu" despre ce trebuie sa semnez - Toate confirmarile tale cand ai "aplicat" online sunt/si tin drept de semnatura ...

Pololică
#StarMember
Presupun ca ai achizitionat un telefon din magazinul online cu fidelizare (ai folosit triplu puncte la reducere). Eu am facut o comanda in aprilie 2020 (telefon pentru sotie) si mi-a prelungit contractul cu prima factura de rate (luandu-l in rate, nu cu "banul jos"). La mine facturile mi se emit pe 2 ale lunii si de aceea nu "m-a agatat" cu aprile prelungirea. Acceptarea comenzii a validat contractul pe care il vei primi (daca tin bine minte, inainte sa aleg metoda de plata (rate sau "banul jos") am fost notificat printr-o fereastra de dialog de faptul ca voi prelungi contractul pe 2 ani. Nu puteam trece la urmatorul pas (metoda de plata) fara sa accept acel mesaj.