anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Achizitie produse in rate pe factura din magazinul online

Bună ziua. De ce nu pot fi cumpărate produsele din magazinul online, in rate pe factură ? Deși sunt eligibil, in aplicatia My orange nu apare si acestă posibilitate. Menționez ca a trebuit sa ma deplasez într-un magazin orange ca sa pot face acest lucru. Doresc, din nou sa achiziționez anumite produse din magazinul online, fiind mai convenabil, dar, din nou, nu pot face acest lucru.
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
In momentul de față din magazinul online se pot achiziționa în rate cu plata pe factură doar telefoane și tablete.

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

svetalex
Senior certificat
Doar pentru anumite produse se poate efectua plata in rate din magazinul online. poti verifica lista produselor: https://www.orange.ro/servicii/plata-in-rate-pe-factura/ Late edit. Ce produs doresti sa achizitionezi in rate? Eu am incercat sa fac o simulare din contul meu pentru un telefon si functioneaza

Florin_D
Cunoscător certificat
Din cate stiam eu trebuia sa mearga sa faci rate pe factura. eu nu mi-am facut!

FaraUnID
Campion certificat
Discutam despre un credit si trebuie sa te deplasezi intr-un magazin fizic pentru ca se vor face niste verificari pentru a determina solvabilitatea ta (biroul de credit), valoarea ratei lunare in functie de modelul de telefon, numarul de rate, plan de rembursare, semnat un contract, etc.

Ca și produse am fost interesant de playstation 4, si 1 controller, pe care nu l-am putut comanda online in rate pe factură, dar cand am mers într-un magazin orange s-a putut... Vreau sa achiziționez tot astfel de produse, din aceeași gamă dar nu merge in rate pe factură...

Sunt eligibil pentru rate...

svetalex
Senior certificat
@Sebastian Apostol din cate inteleg eu, online se pot achizitiona in rate doar telefoane si tablete :( In Orange Shop probabil ca se pot achizitiona in rate mai multe produse

In rate pe factură am luat un PlayStation 4 si un controller...

DanielaH
Moderator
In momentul de față din magazinul online se pot achiziționa în rate cu plata pe factură doar telefoane și tablete.

teacher_
#StarMember
Salut! Eu am sunat la Nr unic 300 și am făcut o achiziție așa, cu ajutorul operatorului, cu calculatorul in fata mea, și spunandu-ti ce produs doresc, in rate pe factura. Era vorba de o tableta. Și mie mi-a spus că doar tablete și telefoane se pot cumpăra in rate pe factură, dar dacă ai abonament doar de internet de exemplu, nu poți cumpăra telefoane, ci doar tablete...

Vio73
#StarMember
Da, doar pentru produsele enumerate mai sus poți face achiziție online. Altfel, te avantajează magazinele fizice și, în special, dacă ai pachetul Love pe cont.