anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Încheiat] Ofertele hot summer sunt și anul acesta la mișto?

Nick_4
Junior
Nici un Samsung S la oferta de azi, stocurile lasă de dorit...
33 Răspunsuri 33

FLo1
#StarMember
@Nick: Crezi ca un telefon cu pret de cel putin 180% redus cu 10% este ceva extraordinar? Stocurile se vor reinnoi fie dupa ploaie cand se va mai racori, fie dupa epuizarea "huveiurilor"(si astea tre' vandute cuiva). Deci rabdare si noutatile sub soare vor rasari.

Vio73
#StarMember
Fiecare alege după posibilități și dorințe. Dacă sunt mai ieftine la alții, se pot achiziționa de acolo!

FLo1
#StarMember
"După posibilități și dorințe" să înțeleg că unii preferă ca HOȚ SUMMER să se îndestuleze din micile economii ale persoanelor fizice. Haide să încurajăm această practică.

Vio73
#StarMember
Cine spune așa ceva? Am spus că dacă nu îți place un produs sau serviciu de la Orange, îl alegi de unde dorești.

FLo1
#StarMember
Da, este raspunsul tipic de trimitere la plimbare cand lipsa argumentelor in sustinerea hoției este evidenta.

FaraUnID
Campion certificat
"Ofertele hot summer sunt și anul acesta la mișto" - Da' , cand au fost pe bune?!?!? Absolut de fiecare data preturile au crescut usor inaintea demararii unor astfel de campanii. In timpul campaniilor, cand reducerea ajunge undeva la 20% - 23% - 25% unele produse dispareau din stoc, pentru ca in momentul in care reducerea scade undeva pe la 10% - 15% sa reapara in mod subit in stoc. In anii trecuti au fost zile in care ANM anunta cod portocaliu sau chiar cod rosu de canicula (adica temperatura la umbra era undeva pe la 35 - 37 grade), iar in Hot Summer reducerea era de 19%. Cam ce va spune voua asta, referitor la respectul fata de consumator si corectitudinea acestei campanii.

FLo1
#StarMember
@FaraUnID: Asa am observat si eu. La care a venit replica "dacă nu îți place un produs sau serviciu de la Orange, îl alegi de unde dorești".... Asta da scuza, doar ca sa periem portocaliul.

Ascary
Campion certificat
N-am stat niciodata sa astept sa vina vara ca sa achizitionez un telefon oricat de "tentante" au fost ofertele. Acuma,pe bune sa stau sa ma rog sa vina canicula cand de fapt eu imi doresc racoare? Eu cred ca aceste oferte nu se adreseaza cumparatorilor cumpatati ci mai mult tinerilor sau untold-istilor care oricum n-au ce face decat sa numere gradele de afara. :)) Noi ceilalti vom fi scutiti astfel si de deazamagirea mesajelor "lipsa stoc" dupa ce ai bagat produsul dorit in cos. 🙂

Pazel
Junior entuziast
au fost si telefoane din seria S, dar acum se pare ca nu mai sunt. S20 plus pe care il urmaresc a revenit in stocul Orange dar nu mai e la oferta Hot Summer. 😞 Dezamagitor.

Vio73
#StarMember
Dacă vrei neapărat să aștepți o reducere, eu cred că la un moment dat aceasta va veni. Plus că și punctele thank you valorează de 3 ori mai mult la prelungirea unui abonament pe 24 de luni.

Nick_4
Junior
Ai dreptate cu așteptarea, dar punctele valorează de trei ori mai mult doar pana la 31.07. După aceea?

FaraUnID
Campion certificat
@Pazel Lasa ca pe olx exista un utilizator care, in momentul de fata, are active 20+ anunturi de vanzare pentru Samsung Galaxy S10 5G si Samsung Galaxy S20 5G, TOATE sigilate si cu factura Orange. @Orange Citesti postarea aceasta? Pe olx, un omulet are aproape 30 de anunturi in care se lauda cu faptul ca vinde Samsung Galaxy S10 5G si Samsung Galaxy S20 5G cu factura Orange!

Pazel
Junior entuziast
@FaraUnID - Imi imaginez ca sunt multi oportunisti care cumpara de la Orange si vand pe OLX. Sunt curios care e procedura, sau cum se baga telefoane in programul Hot Summer. Oare luna aceasta or sa mai bage ceva produse din seria S ? Are cineva idee ? In descrierea programului scrie ca in limita stocului. Dar S20 plus, de ex, a revenit in stocul Orange, numai ca acum nu mai este in programul Hot Summer. cand am vorbit la Orange pt prelungire abonament mi s-a oferit fix ce puteam face si eu din contul personal. Nicio oferta de retentie, nimic. Din pacate, sunt foarte dezamagit de Orange din acest punct de vedere. Nu au grija deloc de clientii existenti.

Ascary
Campion certificat
Pazel procedura e simpla: niste "baieti destepti" (nu i-ar mai rabda pamantul) imprumuta buletinele unor "oameni ai strazii" si cu ele fac abonament cu telefon. Mismasurile astea nu se fac in Orangeshopuri fiindca acolo se cunoaste strategia ci la parteneri,unde baietii au blaturi.Toata lumea castiga din afacere,de la omul strazii pana la vanzatorul "partener".Singurul care pierde este Orange,telefoane,routere,tablete etc