anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

În cât timp se procesează o comandă online?

Al1
Explorator
De ce cand dai o comanda online si termenul pus pe site este de 1-3 zile, produsul se afla pe stoc, modific abonamentul. Si cand cer awb-ul nu mi se poate furniza ca acea comanda nu e procesata si nimeni nu stie ce. Precizez ca nu e prima oara cand se intampla asta!
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
In principiu termenul de procesare a unei comenzi este 1 - 3 zile lucratoare si depinde foarte mult de numarul de comenzi in asteptare. Termenul de livrare al produsului tine exclusiv de firma de curierat si au fost cazuri (ce-i drept izolate) in care comanda a fost livrata si dupa cateva saptamani bune din momentul in care a fost plasata. Strict in cazul meu, produsele comandate online au fost livrate in cel mult 5 zile. Tin minte ca in trecut am plasat o comanda pe 31 decembrie dimineata si pe 3 ianuarie am primit coletul.

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

teacher_
#StarMember
Salut! Depinde foarte mult de ora și ziua la care faci comanda. Dacă e comanda făcută după ora16.00, produsului i se va aplica procedura de livrare abia de a doua zi (asta este o regula și la alți retaileri). Pe de altă parte, depinde și de comunicarea cu firmele de curierat, care este deficitara de majoritatea dăților... Sunt unele lucruri care nu țin neapărat de Orange. AWB se primește abia când coletul este înregistrat la firma de curierat. Și eu am pățit asta, dar nu a fost o problema neapărat, doar daca nu aștepți neapărat ceva... Îmi pare rău pentru situația ta, sunt sigur că se va rezolva.

Vio73
#StarMember
Probabil e o eroare sau ceva nu a funcționat corect. Eventual, poți să -i contactezi prin intermediul chat-ului. De regulă, dacă faci comanda seara sau dimineața devreme, comanda se procesează cam după ora 9.00. Îmi pare rău pentu situația neplăcută prin care treci!

Jay
Campion certificat
Probabil depinde in ce moment al zilei faci o comanda, pentru ca nici curierul nu vine de mai multe ori zilnic, probabil vine o singura data si, probabil depinde la cat timp întrebi de awb, după ce ai facut o comanda.. eu, cand fac astfel de comenzi astept sa se faca termenul de livrare si apoi ma interesez, daca este cazul, iar, daca nu vreau sa stau sa astept, aleg varianta cu livrare intr-un shop care-mi convine mie..

iuiu88
Cunoscător
Buna, @Al1 Incearca si astazi sa localizezi AWB-ul, poate comanda si detaliile au fost inregistrate si procesate dupa aceasta perioada de timp . De asemenea, ca masura de siguranta, recomand contactarea ajutorului de pe Chat de pe site-ul Orange.ro, localizat in dreapta jos a paginii . Functioneaza ca si chat-ul de pe facebook, te identifici cu numele, mail-ul si numarul de telefon, dupa care mentionezi ce te intereseaza si imediat vei putea intra in legatura cu un consultant Orange ca sa te asiste . Sper ca ti-am venit in ajutor ! Am facut un demo mai jos :

FaraUnID
Campion certificat
In principiu termenul de procesare a unei comenzi este 1 - 3 zile lucratoare si depinde foarte mult de numarul de comenzi in asteptare. Termenul de livrare al produsului tine exclusiv de firma de curierat si au fost cazuri (ce-i drept izolate) in care comanda a fost livrata si dupa cateva saptamani bune din momentul in care a fost plasata. Strict in cazul meu, produsele comandate online au fost livrate in cel mult 5 zile. Tin minte ca in trecut am plasat o comanda pe 31 decembrie dimineata si pe 3 ianuarie am primit coletul.

teacher_
#StarMember
Este o mare problema la firmele de curierat, cel puțin zilele trecute in Cluj aveau mari probleme in livrarea comenzilor....

Laura_cio
Senior
Totul depinde de firma producatoare, dar și de firma de curierat. Dacă operațiunile se fac in prima jumătate a zilei, atunci produsele se vor împacheta și se vor trimite la curierat mult mai rapid.

Ascary
Campion certificat
Ai dreptate Laura,foarte mult depinde de firma producătoare. Am făcut precomanda la un telefon prin operatorul Orange și după 30 de zile am primit mesaj dacă vreau sau nu sa prelungesc comanda. Evident Orange nu avea nici o vina,pur și simplu producătorul nu livrase către Orange telefoanele comandate. Poate daca as fi făcut precomanda direct pe site-ul producătorului as fi primit telefonul într-o perioadă de timp rezonabila dar nu as fi beneficiat de avantajele din oferta Orange pentru acest telefon.

DanielaH
Moderator
@Al1, a fost procesată comanda? A ajuns la tine?