anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

După cât timp pot beneficia de o schimbare de abonament la televiziune și ce oferte as putea obține?

Nico73
Junior
Am un abonament la televiziune de un 1 și 6 luni după cât timp pot modifica abonamentului și ce beneficii pot avea!
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Bună@Nico 73, În ultimele 3 luni, dar dacă dorești să treci de la un pachet mai mare la unul mai mic sau invers,. poți face acest lucru oricând. Chiar și dacă adaugi un tv sau mai multe. Sigur, dacă adaugi pachete in plus sau tv-uri, ai costuri mai mari. Doar soliciți la Serviciul Clienți și se face fără prelungirea perioadei contractuale. La reprelungire, poți obține o reducere și eventual, Netflix sau HBO pentru o perioadă. Eu am prelungit la începutul lui noiembrie și am pachetul Global ( Orange prin rețeaua Telekom), cu net de 500 Mbps, la 9 euro, dar in primele 9 luni plătesc doar 7, plus Netflix 12 luni gratuit. Am doar 1 tv cu CAM. Cam așa sunt ofertele. Dacă vrei pachet mai mic de tv, e mai ieftin. Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

teacher_
#StarMember
Salut! In mod normal poți să modifici cu 6 sau cu 3 luni înainte.

Viocat
Senior certificat
Depinde de abonament. Un abonament cu mai multe canale oricand ptr prelungirea aceluias abonament dupa termenul pe care l-ai incheiat

teacher_
#StarMember
Poți vedea data expirării perioadei contractuale in aplicația My Orange, îți atașez screen shot. Legat de ce beneficii poți obține, doar un consultant poate sa îți spună, în funcție de cât ești dispusă să negociezi. Suna la numărul 300 cu încredere și vezi ce oferta poate sa îți facă. Spre exemplu eu am reușit o reducere a abonamentului cu 2 Euro...

Vio73
#StarMember
Bună@Nico 73, În ultimele 3 luni, dar dacă dorești să treci de la un pachet mai mare la unul mai mic sau invers,. poți face acest lucru oricând. Chiar și dacă adaugi un tv sau mai multe. Sigur, dacă adaugi pachete in plus sau tv-uri, ai costuri mai mari. Doar soliciți la Serviciul Clienți și se face fără prelungirea perioadei contractuale. La reprelungire, poți obține o reducere și eventual, Netflix sau HBO pentru o perioadă. Eu am prelungit la începutul lui noiembrie și am pachetul Global ( Orange prin rețeaua Telekom), cu net de 500 Mbps, la 9 euro, dar in primele 9 luni plătesc doar 7, plus Netflix 12 luni gratuit. Am doar 1 tv cu CAM. Cam așa sunt ofertele. Dacă vrei pachet mai mic de tv, e mai ieftin. Baftă!

Jamil83
Junior
Probabil atunci cand expira contractul