anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

După 6 luni din 2023 câti clienții mai are Orange la tv net și mobil

Nicolae76
Explorator

a scăzut numărul clienților 

22 Răspunsuri 22

Vio73
#StarMember

Salutare!

Pot să te asigur că are destui cât să rămână pe primul loc la telefonie mobilă și pe locul 2 la tv și net fix.

Știu persoane care au plecat, dar și destui care au venit spre Orange, pentru că în ultima vreme au fost reduceri foarte multe la abonamentele online, dar cu Yoxo au ,,rupt" piața.

Numărul oficial va fi anunțat probabil zilele următoare.

Până atunci, este ultimul bilanț oficial:

https://newsroom.orange.ro/comunicate/orange-romania-anunta-rezultatele-financiare-pentru-primul-tri...

Sper să-ți fie de folos.

Baftă! 

Anonim
Neaplicabil

Mai este pe primul loc la telefonie doar în reclame și în imaginația unora.

 

Ai dreptate

În 2022, conform ANCOM era cam așa:

https://www.hdsatelit.com/2023/05/cotele-de-piata-tv-ale-rcs-orange-si.html?m=1

40 la sută cotă de piață,  24 la sută VDF și  24 la sută Digi.

Anonim
Neaplicabil

Ca și nr de clienți și venituri pe partea de servicii mobile sunt nr 1 cei de la orange, pe partea de servicii fixe net/tv digi este cel mai tare și va fi pt mulți ani, dar cred ca in câțiva ani digi va ajunge nr 1 si la serviciile mobile. Pe mulți ii interesează sa fie ieftin si nu ii interesează calitatea. Am mulți colegi care au digi mobil si nu sunt multumiți dar tot nu vor sa renunțe pt ca e ieftin

Cred că promoțiile și Yoxo înseamnă mult. Problemele majore la Orange, din punctul meu de vedere, sunt următoarele:

- majorările succesive de abonamente în timpul contractului, metodă împrumutată de la fostul Telekom;

- serviciul clienți externalizat, care este din ce în ce mai defectuos;

- lipsa mentenanței și în weekend pentru serviciile fixe;

- lipsa unui upgrade serios al rețelelor 4g/ 4g+ la nivel național, mai ales după ce au preluat fostul T fix.

În lipsa rezolvării acestor aspecte ( și sigur mai sunt și altele), vor trimite clienții către alte rețele. Singura alternativă viabilă, mai ales din punct de vedere financiar, este Digi. Dar mocăciune este și la Orange, prin intermediul Yoxo!

 

Anonim
Neaplicabil

1.1Mb/s date mobile față de 80 - 90 în același loc acum 2 ani, asta da calitate și evoluție. 

Anonim
Neaplicabil

De fapt se poate spune și așa: e drept că am doar 1 Mb/s dar megabitul ăla este de calitate, dom'le! Cei 12 - 15 de la Digi sau 80 - 90 de la Vodafone sunt nashpa!

Nu putem generaliza, sunt situații și situații.

Anonim
Neaplicabil

Numai generaliza, dacă tu ai o viteza mică și nu ești mulțumit nu înseamnă ca toată are aceleași viteze, nu exista companie cu 100% clienți multumiți, eu de exemplu la orange pe date mobile sub 300Mb nu am deloc la mine in oras, sunt zone unde am prins și 600Mb viteze in oras. Am fost client la absolut toți operatorii de telefonie și pot spune ca orange este cel mai bune la calitate și viteze. E strict părerea mea

Și eu prind peste 200 Mbps în multe locuri, pe tehnologie 4g+. În casă, în jur de 120 dimineața și 70-80 seara. Am experimentat pe multe trasee prin țară și mai peste tot am avut semnal decent, cu excepția văgăunilor și zonelor montane, aflate departe de civilizație. Nu există un operator care să acopere tot! 

Anonim
Neaplicabil

Exact. De " văgăuna" municipiul Arad vorbeam și eu. 

Am spus, pot fi zone punctuale unde pot fi probleme. Dar dacă ai Digi, e bine. Am avut și eu și nici gratis nu mai vreau. Îmi arăta că am semnal full și nu mergea nimic. Și am pățit în multe locuri așa. E pentru persoane care vor ieftin, cum a spus colegul de mai sus! Sigur, păreri și păreri! Sunt convins că Orange nu va sta cu mâinile în sân, la ce spectru a achiziționat în noiembrie 2022.

mihai_13
Maestru

only a guy with serious grammar gaps can ask such questions  🤣  for the Romanian language, press key 1