anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Dacă am deja internet și cablu mai pot beneficia de un TV?

Matac
Începător

Salutare, dacă am deja internet și cablu mai pot beneficia de un TV acum?

9 Răspunsuri 9

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

In ce sens? Ai avut o oferta cu TV sau ceva? S-a modificat ceva intre timp? S-a incheiat perioada minima contractuala si vrei o noua oferta? Sau vrei pur si simplu sa folosesti doua televizoare pe acelasi abonament?

Daca poti, ofera mai multe detalii pentru ca mie nu mi-e clar la ce te referi. 

Client Orange

yase18
Junior entuziast

Salut,

Daca întrunești condițiile atunci da.

https://www.orange.ro/love/client-orange-fibra-2300-si-tv-premium?_gl=1*ctxvv*_up*MQ..&gclid=EAIaIQo... 

Daca nu ești abonat voce.

https://www.orange.ro/love/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=ORO_Google_Leads_Ongoing_M... 

Singura posibilitate de a afla este sa intri in contact cu un consultant Orange pentru a stabili daca întrunești condițiile.

Încerca să ei legătură cu aceștia la nr 300, prin my Orange chat sau prin formularul de contact.

O zi buna!

Vio73
#StarMember

Salutare!

Sigur că da. Dacă nu dorești toate canalele, ci doar unele dintre ele și ai un tv de ultimă generație, poți să îți tragi un cablu de la cel existent (cu mufe și alte conexiuni), iar dacă dorești vizionarea tuturor canalelor din grilă, poți cere un cam suplimentar ( sau receptor).

Acest lucru poți să-l faci din aplicația My Orange- Altele (cele 3 punte din dreapta jos)- Contact și feedback- Scrie-ne ( transfer operator).

Baftă!

yase18
Junior entuziast

Salut, daca te referi la cate tv-uri se pot conecta la o adresă atunci poți conecta până la 4 Tv-uri.

Poți comanda sau nu Cam-uri suplimentare asta in funcție de ce canale vrei sa vizionezi.

https://www.orange.ro/help/ce-echipamente-am-nevoie-i-ct-cost-7008 

Te rugam detaliază ceea ce dorești să afli.

匿名
Junior entuziast

Buna,

Poți beneficia de suport pentru 4 televizoare însă vei plăti chirie pentru Cam-urile suplimentare achiziționate.

Screenshot_2024-03-27-11-20-01-454_com.opera.browser-edit.jpg

 

RafaHelper
#StarMember

Salut @Matac

Trebuie sa fii mai exact cu întrebarea ta. Pentru a primi un răspuns care sa te ajute mai poți menționa daca ești abonat Orange Romania sau Orange Romania Communications, ce oferta ai acum sau ai achiziționat in trecut, de cat timp ai aceste abonamente.

Vio73
#StarMember

Dacă ai tv Smart, poți să vezi majoritatea programelor și prin Orange TV go. Poți vedea până la 3 dispozitive.

Dar așa cum ți-am spus, poți să îți tragi un cablu cu mufe, singur sau să ceri ajutorul cuiva priceput. Variantele acestea sunt fără costuri in plus.

Dacă vrei să îți iei cu ci+ sau receptoare suplimentare, poți adăuga încă 3 televizoare, dar vei avea ceva costuri in plus, atât pentru instalarea suplimentară, cât și pentru fiecare ci+/ receptor.

Succes!

DanielaH
Moderator

@Matac, te așteptăm în continuare să revii cu mai multe detalii. Iar dacă te-au ajutat răspunsurile primite aici, îl poți marca pe cel mai bun ca soluție pentru a fi de ajutor și altor utilizatori. Mulțumim.

Alex_ORO
Angajat Orange

Salutari,

TV-ul la pretul promotional de 1 euro se primeste doar la achizitie noua, adica un nou contract de internet si tv, nu si la prelungirea acestuia.

#WeLikeOurCustomers
In ❤️ with learning