anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum accesez oferta Netflix gratuit pentru 12 luni de pe contul meu Orange?

GhiorgheM
Începător
 
13 Răspunsuri 13

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Bine ai venit in Comunitate!

Ai raspunsul la intrebarea ta aici.

Client Orange

Vio73
#StarMember

Salutare!

Trebuie să Intri în contul tău My Orange , de pe varianta web ( laptop/ desktop), secțiunea Netflix, alege abonamentul Orange pe a cărui factura vrei să achiți serviciul Netflix. Vei primi apoi un SMS pe numărul de telefon ales, cu detalii despre activarea serviciului Netflix.

Dacă intri în My Orange și dai click stânga pe ,,Sumar", ar trebui să îți apară chestia cu Netflix, că în poză atașată. Și în rest, este simplu! În mod normal, trebuie să apară Netflix, pur și simplu, pe care îl accesezi și selectezi un număr de telefon și urmezi pașii.

Succes!

Buna ziua Vio73, problema este că eu sunt client Orange Comunications și nu îmi apare acel meniu pe care îl ai tu in poza atașată. Nu am un număr de telefon de la Orange. Am incercat acum să șterg contul și să creez un alt cont Orange, am reușit să fac contul dar nu îmi pot adăuga abonamentele in el, va trebui sa revin la cont de Orange Comunications și de acolo nu pot activa opțiunea Netflix. Am mai multe abonamente printre care și cel nou încheiat unde am Netflix pentru 12 luni gratuit, doar că nu pot nicicum să-l activez...nici din aplicație, nici de pe calculator, secțiunea este inexistenta.

Nu e nevoie să ai număr de mobil, ci orice număr pe care îl ai pe cont. Dacă nu îți apare în My Orange, e o problemă.

Ai serviciile fixe care le-ai contractat în My Orange?

Dacă nu le ai , uite cum le poți adăuga:

https://www.orange.ro/help/cum-imi-adaug-serviciile-orange-romania-communications-in-aplicatia-my-or...

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut!

Ia legatura cu cineva de la suport la numarul 300 sau 0374 300 300 (din orice retea), si vezi daca pot sa-ti adauge manual abonamentul nou pe contul tau. 🙂 Ulterior ar trebui sa poti activa Netflix. Nu stiu daca pot sa-ti activeze ei pe cont (probabil ca nu), dar atata timp cat ai acces la abonamentul nou, ar trebui sa poti sa-l activezi singur.

Client Orange

barabi12
Junior entuziast

As dori s activez si eu dar de pe site acuma este scoasa afara Netflix....Daca este alta posibilitate?

SmS 3520 nu mai functioneaza

Nu mai gasesti nicaieri oferta Netflix pe my orange

Oare puteti oferi un ajutor? Multumesc

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Link-ul asta unde te duce?

Client Orange

Screenshot_20230302_235617_com.android.chrome.jpg

 imi apare asta continu!

 

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Eroarea e pe partea Netflix. Incearca sa iei legatura cu ei folosind mijloacele de contact de aici

Client Orange

 Buna seara Pe mine dece nu mă lasă?

Salut! Bun venit în Comunitate!

Ai serviciile fixe adăugate în contul My Orange?

DanielaH
Moderator

@GhiorgheM, înțeleg că nu ai serviciile fixe adăugate în My Orange.

Uite aici cum le poți adăuga. Iar aici ai detalii despre cum îți poți personaliza contul.

Să ne spui dacă ai reușit, te rog.

barabi12
Junior entuziast

Cred ca Orange a scos toate obtiunile de activre Netflix....Nu se poate gasi nicaieri