anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Activare bonus vechime Orange Love

Nicoleta64
Junior
Buna!
Cum pot activa bonusul de vechime?
Merg in magazin sau pot achizitiona produsele direct din magazinul online?
Multumesc.
1 Soluţie acceptată‚

And04
Senior
Salutare, @Nicoleta64 **Cum poti beneficia de reducerea de 20 de euro pentru fiecare an petrecut la Orange?** "Pentru a beneficia de reducerea pentru vechimea în rețea trebuie să activezi serviciile Fibră și TV prin cablu pe 24 de luni și să prelungești abonamentul existent de voce mobilă la o valoare mai mare sau egală cu 7 euro/lună. Bonusul ia în considerare câte 20 euro/an de vechime la achiziția unui pachet format din Fibră 1000 și TV Global și câte 10 euro/an de vechime la achiziția unui alt pachet de servicii format din internet prin fibră și televiziune prin cablu. Bonusul este calculat în funcție de vechimea de maximum 20 de ani a codului de abonat. Clienții Orange PrePay cu vechime de minimum 2 ani, care migrează la un abonament de voce Fun / Smart și achiziționează un pachet cu fibră și TV prin cablu, pe o perioadă de 24 luni, beneficiază de același bonus pentru vechimea cartelei PrePay." **Cand se aloca si cum poate fi folosita reducerea pentru vechime?** Bonusul de vechime se poate aloca o singură dată și este condiționat de existența unui abonament de voce sau internet mobil de minimum 7 euro. Bonusul va deveni disponibil după instalarea la tine acasă a serviciilor de Fibră și televiziune, dacă ai optat pentru el în momentul activării serviciilor fixe. Îl poți utiliza fie în magazinele Orange, fie pe site-ul www.orange.ro pentru a achiziționa telefoane, accesorii, televizioare, laptop-uri sau tablete. Bonusul se poate consuma doar integral într-o singură tranzacție.

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

And04
Senior
Salutare, @Nicoleta64 **Cum poti beneficia de reducerea de 20 de euro pentru fiecare an petrecut la Orange?** "Pentru a beneficia de reducerea pentru vechimea în rețea trebuie să activezi serviciile Fibră și TV prin cablu pe 24 de luni și să prelungești abonamentul existent de voce mobilă la o valoare mai mare sau egală cu 7 euro/lună. Bonusul ia în considerare câte 20 euro/an de vechime la achiziția unui pachet format din Fibră 1000 și TV Global și câte 10 euro/an de vechime la achiziția unui alt pachet de servicii format din internet prin fibră și televiziune prin cablu. Bonusul este calculat în funcție de vechimea de maximum 20 de ani a codului de abonat. Clienții Orange PrePay cu vechime de minimum 2 ani, care migrează la un abonament de voce Fun / Smart și achiziționează un pachet cu fibră și TV prin cablu, pe o perioadă de 24 luni, beneficiază de același bonus pentru vechimea cartelei PrePay." **Cand se aloca si cum poate fi folosita reducerea pentru vechime?** Bonusul de vechime se poate aloca o singură dată și este condiționat de existența unui abonament de voce sau internet mobil de minimum 7 euro. Bonusul va deveni disponibil după instalarea la tine acasă a serviciilor de Fibră și televiziune, dacă ai optat pentru el în momentul activării serviciilor fixe. Îl poți utiliza fie în magazinele Orange, fie pe site-ul www.orange.ro pentru a achiziționa telefoane, accesorii, televizioare, laptop-uri sau tablete. Bonusul se poate consuma doar integral într-o singură tranzacție.

Vrajitoarea
Cunoscător
Din ce apare trecut pe site merge si online, ai incercat sa faci o simulare in magazinul online? https://www.orange.ro/love/client-orange-fibra-1000-si-tv-explore/ "Bonusul de vechime se poate aloca o singură dată și este condiționat de existența unui abonament de voce sau internet mobil de minimum 7 euro. Bonusul va deveni disponibil după instalarea la tine acasă a serviciilor de Fibră și televiziune, dacă ai optat pentru el în momentul activării serviciilor fixe. Îl poți utiliza fie în magazinele Orange, fie pe site-ul www.orange.ro pentru a achiziționa telefoane, accesorii, televizioare, laptop-uri sau tablete. Bonusul se poate consuma doar integral într-o singură tranzacție." Mai sunt subiecte de genul discutate in comunitate, poate te ajuta raspunsurile https://comunitate.orange.ro/questions/2850141-bonus-vechime-300-euro-achizitie

Nicoleta64
Junior
Am primit si mesajul aferent bonusului. Serviciile au fost instalate. Am facut si o simulare in magazinul online si nimic.

Vrajitoarea
Cunoscător
Abonamentul de voce mobila e de 7 euro sau mai mare si a fost prelungit contractul si pentru acesta?

Nicoleta64
Junior
Da, e mai mare de 7 euro. Eu detin doua abonamente si cel la care am adaugat optiunea de internet prin fibra + TV e cel pe care l-am facut recent, deci nu are vechime. Mi-am dat seama ulterior de greseala. Multumesc oricum pentru ajutor !!!

Viocat
Senior certificat
Fiind abonamentele tale poti incerca la relatii clienti, sa faci transferul pe abonamentul care trebuie.

Vio73
#StarMember
Salutare! Părerea mea este că trebuie să mergi in Orange Shop și să ceri acolo acest lucru. Eu așa am făcut și nu am avut niciun fel de problemă, dar evident că am prelungit și un abonament de voce la momentul respectiv. Îți spun asta pentru a fi sigură că lucrurile decurg cum trebuie și nu apar încurcături. Succes!

Vrajitoarea
Cunoscător
Ma bucur ca ti-ai dat seama care e problema, dar imi pare rau ca nu il poti activa. Eventual vezi daca nu se poate modifica cumva, discuta ori cu un operator ori in shop, poate ar putea schimba si sa treaca pe abonamentul care trebuie