anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Viteza la internet mobil scazuta de cateva zile (Arad)

Gav
Junior
Salutare,
De cateva zile internetul mobil imi merge foarte greu.
In sensul ca nici nu imi incarca paginile de internet , facebook sau cam orice.
In schimb mesajele Pe whatsapp vin ok. Dar pozele pe whatsapp greu.
Are cineva ceva idee de ce ar merge asa ?
Telefon: iphone 12 pro max
Multumesc mult !
14 Răspunsuri 14

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Aplicatia Speedtest de la Ookla ce zice? Atașează un screenshot cu rezultatul testului.
Client Orange

Gav
Junior
Nu apuca sa faca mai nimic… Sunt pe Orange ca retea. Daca se intreaba cineva de ce e Vodafone jos e din cauza ca am intrat prin wireless ca sa pot deschide ookla. Si dupa am mutat pe reteaua mea ca sa fac testu… ca altfel nu ajungeam la pagina.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Posibil sa fie ceva probleme cu antenele din zona? In ce oras esti?
Client Orange

Gav
Junior
Arad. Dar mi se intampla de cateva zile. La sotie ii merge bine. E tot Orange Ma gandesc daca o fi sim-ul de vina.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Putin probabil... Dar poti sa testezi teoria asta introducand SIM-ul in telefonul sotiei. Si eventual al ei in telefonul tau.
Client Orange

Gav
Junior
Asta voi face. Daca nu e asta ai vreo idee ce ar putea fi ?

Vio73
#StarMember
Salutare! Dacă în alt telefon funcționează, trebuie să iei legătura cu Serviciul clienți și să ceri o resetare de cont. Până atunci, poți da un restart la telefon, să-l pui in mod avion, să-l comuți pe 3g și apoi să revii in 4g și poate este in regulă. Sper să reușești! Baftă!

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Momentan nu am alta idee. Cu atat mai mult cu cat problema e noua. Dar hai sa vedem intai rezultatele testelor.
Client Orange

Gav
Junior
Pe alt telefon simu meu nu merge Dar alt sim pe telefonu meu merge. In concluzie e simu aparent… Va multumesc de ajutor si suport !!

Vio73
#StarMember
Dacă funcționează câtuși de puțin, nu este sim-ul! Când e mort de tot, atunci e sim-ul! Încearcă și variantele care ți le-am spus mai sus și cere o resetare de cont la ei, în final. Baftă!

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Daca SIM-ul tau in alt telefon nu merge, problema e intr-adevar pe cont. Vezi la Relatii Clienti daca pot sa faca o resetare. Ar trebui sa ajute. 🙂
Client Orange

Gav
Junior
S-a rezolvat cu resetare de cont ! Va multumesc frumos.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Cu placere! Sa te bucuri de net! 🙂
Client Orange

Vio73
#StarMember
Foarte bine! Ți-am spus că vei rezolva așa. Mă bucur că ai reușit!