anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Stick USB cu internet mobil

David19882
Începător

Buna seara, exista posibilitatea de a avea un stick USB cu internet mobil? Eu având abonament la orange de ceva ani, mulțumesc anticipat

2 Răspunsuri 2

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut David,

Nu stiu daca mai exista acele stick-uri USB de la Orange. Cel putin eu nu am reusit sa mai gasesc unul in ultima vreme. Cu toate astea, poti achizitiona asa ceva in loc: https://www.orange.ro/magazin-online/huawei%2B-modem-e5783-230a-4g-plus-airbox-4g-black-pd-58108

Dar...si mai simplu, si probabil mai ieftin, poti sa folosesti telefonul mobil pe post de modem. Acel stick de internet nu e altceva decat un modem 3G/4G etc. Deci, aceeasi tehnologie care exista deja in telefonul tau. Plus ca, daca ai 5G pe telefon, nici nu stiu sa existe modem 5G pe USB in momentul asta, deci ai avea din start un avantaj de viteza. E adevarat, in cazul asta, telefonul trebuie sa fie setat ca modem, fie folosind functia Hotspot, fie BT Tethering sau USB Tethering. Oricare dintre ele o sa faca exact acelasi lucru cu un modem pe USB.

Client Orange

Vio73
#StarMember

Salutare!

Nu se mai găsesc noi, dar second, da. Eu am vreo 2-3, de mulți ani nefolosite, dar nu recomand, pentru că au doar maxim tehnologie H+ și se deconectează la greu. Am folosit vreo 14-15 ani internet mobil și pot recomanda în cunoștință de cauză un serviciu de internet mobil prin router. Este mai scump, dar nu sunt probleme. Cele mai bune mi s-au părut cele de la Huawei, adică B 525 sau 535 ( 4g+) și nu foarte scumpe, dar foarte stabile. Am și din cele cu baterie, dar mai mult de 1 an și jumătate nu ține bateria suficient de mult ca să merite. Alegerea este a fiecăruia.

Succes!