anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Share intre abonament de date (20 G) si abonament de voce (bonus net nelimitat)

MarPlo
Începător

Buna ziua,
Daca in MyOrange este Share facut intre un abonament de date (internet 20 G) si un abonament de voce (Fun 11 cu bonus internet nelimitat), se poate folosi bonusul de net nelimitat si la abonamentul de date?
Sau, cat internet se poate folosi pe cartela cu trafic de date, daca e in Share cu abonament de voce cu bonbus de net nelimitat?
Multumeesc.

1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Salut, @MarPlo!

Am întrebat și noi colegii și ne-au spus că pachetele Fun si Smart/ Smart Plus sunt eligibile pentru Orange Share doar dacă nu au internet nelimitat inclus.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

FLo1
#StarMember

Unde anume în MyOrange ai opțiune de "share" între abonamentul de voce și cel de date. În principiu poți face "hotspot" de pe telefonul mobil cu abonamentul de voce, pentru a putea fi folosite datele mobile via wifi. Va fi viteza redusă de la o anumită valoare a traficului, dar e gratuit. 🙂

Share e in Abonamente si Optiuni -> Orange Share.

Am pus aceasta intrebare ca sa stiu daca abonamentul de date (internet), care are Optiunea Orange Share cu un abonament de voce cu bonus de net nelimitat ,va folosi (prin Share) bonusul de internet nelimitat de la cel de voce.

Eu din ce înțeleg de aici (nu dețin astfel de abonament), "share"-ul funcționează dinspre abonamentul de date spre cel de voce, nu invers. Și da, este specifică abonamentului de date în cazul în care ai și un abonament de voce. Totuși nu am găsit să se facă share cu resursele de date mobile din abonamentul de voce pe cel de date.

delfinas
#StarMember

Poti face hotspot din dispozitivul in care ai cartela cu internet nelimitat.

DanielaH
Moderator

Salut, @MarPlo!

Am întrebat și noi colegii și ne-au spus că pachetele Fun si Smart/ Smart Plus sunt eligibile pentru Orange Share doar dacă nu au internet nelimitat inclus.