anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] probleme date mobile sony xperia 1 V si sony xperia 10 V

adk294u
Junior entuziast

Buna seara!

Mi-am achizitionat de curand 2 telefoane sony Xperia 1 V si 10 V.

La ambele telefoane am probleme cu internetul pe mobil. Nu vorbesc de WiFi.

Stie cineva cum se rezolva ? mentionez ca am esim si sunt activate toate setarile de internet pe mobil

1 Soluţie acceptată‚

adk294u
Junior entuziast

Am rezolvat ! Erau blocate de le ei din sistem datele mobile pe considerentul ca am fost plecat in Mauritius si sa nu consum date mobile. NU am inteles de ce nu m-au intrebat si pe mine dar ...in fine ...s-a rezolvat!

Vizualizare soluţie în postul original

21 Răspunsuri 21

Razvan
#StarMember

Mno, telefoane bune însă mai au de lucru la soft, un update repară, următorul strică și tot așa. La mine nu mai merge 4G+ pe ORO, intră foarte greu, pe Telekom merge ca uns, problema poate fi de la telefon/operator, nu mi-am mai bătut capul cu ea. 

adk294u
Junior entuziast

Am rezolvat ! Erau blocate de le ei din sistem datele mobile pe considerentul ca am fost plecat in Mauritius si sa nu consum date mobile. NU am inteles de ce nu m-au intrebat si pe mine dar ...in fine ...s-a rezolvat!

Lol... Bine de stiut! :)) Bine ca ai rezolvat!

Client Orange

adk294u
Junior entuziast

multumesc frumos! 

Oricand, cu drag. 🙂

Client Orange

mihai_13
Maestru

de curiozitate , telefonele sunt cumparate din tara sau din EU ? 

adk294u
Junior entuziast

salutare!

Telefoanele sunt cumparate din tara mai exact Emag. Am reusit sa rezolv problema

Am fost la Orange , telefoanele sunt p[erfect functionale , era setat de la ei din sistem blocare date mobile pe considerentul ca am fost plecat in Mauritius si sa nu consum date mobile. NU am inteles de ce nu m-au intrebat si pe mine dar ...in fine ...s-a rezolvat!