anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Nu pot folosi bonusul de internet 20gb

M100
Junior entuziast
Am primit 20gb bonus din punctele pinaty party , dar nu pot sa ii folosesc.
Gb inclusi in abonamentul meu au fost consumați, in aplicația my orange apare acest bonus, dar nu pot accesa nicio aplicatie sau pagina de internet
23 Răspunsuri 23

delfinas
#StarMember
M100, bun venit in Comunitate!!! Poti pune o captura de ecran in care sa se vada resursele pe care le ai?

teacher_
#StarMember
Salut! Ești cumva in roaming?

M100
Junior entuziast
Desigur,uitati poza, am acoperit numarul sa nu se vada

delfinas
#StarMember
Pai vad ca mai ai 19.94 din 30 GB, deci trebuie consumati intai aceia, apoi cei 20 pe care nu-i vad in lista. Cred ca nu e activat bonusul, doar l-ai revendicat.

M100
Junior entuziast
bonusul este activ, ca am primit sms ca a fost activat ,dar nu merge sa consum nimic ,merge maxim sa trimit un mesaj pe whatsapp

teacher_
#StarMember
Daca bonusul era activ, trebuia să apară în acea listă. Sau mai ai alți 10 GB bonus din alte promotii, care adunați cu cei 20 din Pinata, fac un total de 30 GB

delfinas
#StarMember
Ai primit sms, dar bonusul de 20 GB nu apare in lista, deci nu e activat. In plus, ai deja net de consumat din cei 30 GB. Ai restartat telefonul? Esti intr-o zona cu semnal mai slab? Vad ca ai doar 2 liniute la semnal si ca esti pe wifi...

M100
Junior entuziast
sincer nu stiu dc apare 30 , bonusul este de 20gb ,iar netul inclus in abonament este folosit, practic am degaba acel bonus?

delfinas
#StarMember
Bonusul de 20 GB trebuie sa apara separat, nu cumulat.

M100
Junior entuziast
am inteles ,ce pot face in situtatia asta??

M100
Junior entuziast
despre zona ,in general semnal foarte bun ,sunt la 3km de bucuresti , am restartat telefonul, am incercat sa pun cartela in alt telefon , nimic, eu inainte sa activez bonusul acela aveam in acel tabel doar cei 15gb inclusi in abonament

delfinas
#StarMember
Cand ai bagat cartela in alt telefon, tot nu mergea netul mobil? Poti sa suni? Nu conteaza pana la urma cat net ai, important e ca ai. Problema e de ce nu-ti mai merge netul mobil...

M100
Junior entuziast
pot sa sun ,nu mergea nici in alt telefon, fix la fel se intampla

delfinas
#StarMember
Atunci, ar trebui sa suni la 300 sau sa intri pe chatul din My Orange.