anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pentru ce ati folosi Internetul 5G?

Ascary
Campion certificat
Pentru ce ați folosi rețeaua 5G Orange?
1 Soluţie acceptată‚

imch
Cunoscător certificat
Sincera sa fiu mi-ar placea sa folosesc aplicatii bazate pe tehnologia 5G care sa ma ajute in trafic (cum ar fi o masina cu pilot automat care sa ma duca din punctul A in punctul B aproape singura, comunicand cu centre de gestionare a traficului din orasul meu???) , sa ma ajute sa gestionez echipamentele Smart din casa, sa ma ajute sa parcurg documentare sau cursuri bazate pe VR on-line. M-as mai putea gandi la cateva, dar astea m-ar incanta cel mai tare.

Vizualizare soluţie în postul original

13 Răspunsuri 13

Ascary
Campion certificat
Eu as folosi aceasta oportunitate de internet de mare viteză pentru serviciul Orange Smart Home.

Miha_Z
#StarMember
Cum n-am acest pachet de servicii, probabil l-as folosi pentru a "zbura" prin diverse aplicatii. As putea accesa mai repede paginile dorite si n-as mai pierde semnalul cand mi-e "lumea mai draga"!

Vio73
#StarMember
Pentru internet de mare viteză în rural. Sigur, când va fi disponibil.

imch
Cunoscător certificat
Sincera sa fiu mi-ar placea sa folosesc aplicatii bazate pe tehnologia 5G care sa ma ajute in trafic (cum ar fi o masina cu pilot automat care sa ma duca din punctul A in punctul B aproape singura, comunicand cu centre de gestionare a traficului din orasul meu???) , sa ma ajute sa gestionez echipamentele Smart din casa, sa ma ajute sa parcurg documentare sau cursuri bazate pe VR on-line. M-as mai putea gandi la cateva, dar astea m-ar incanta cel mai tare.

Vio73
#StarMember
Eu sper ca 5g-ul să aibă o acoperire mult mai bună decât 4g-ul și atunci va avea o multitudine de utilități. Poate fi utilizat în medicină, pentru sisteme de supraveghere la distanță, pentru televiziune, etc.

Jay
Campion certificat
Eu sper ca, pe masura ce avansam in tehnologie din ce in ce mai mult, sa gasim si o modalitate de a nu ne mai iradia singuri.. Cred ca e important sa stii cand sa te opresti..

Romeo_
Senior certificat
Daca e sa navighez / Tot pe smartphone ma loghez / Nu stiu de ma ajuta / 5 G-eul cu altceva / Sper sa fie bun semnalul / S-aiba net in tot Ardealul / In Crisana si Banat / Sa posteze neîncetat /Maramures si Moldova /Doar pe net sa bata toba / La Olteni,Munteni s-aduca/ 5G-ul cat mai apuca / In Dobrogea de-i pleca / Nici o linie n-ar pica / Va urez neîncetat / S-aveti net nelimitat / Si sa folositi toti G-ul / Cum doresc sa creasca Leul / Trai sa fie ca-n afara / Sa fie semnal la tara / Si la munte si la mare / Orange sa ne inconjoare.

Vio73
#StarMember
E foarte bine! Măcar de-ar fi așa!

costy7601
Începător
sunt probleme si cu 4 G cred ca mai usor ar fi sa se investeasca in locatiile cu semnal slab, apoi sa se treaca la 5 G

Vio73
#StarMember
Din păcate, sunt locuri unde nu este nici 3g/4g, ai dreptate!

mariussruben89
Explorator entuziast
Un mic detaliu, legat de reteaua 5G. Am opta pentru 5G,daca nu ar fi asa dăunător, cum am descoperit și eu, asta pe multe platforme, iar ca folosință, as folosi la aplicații de gps, comunicații, video, filmulete, putin jocuri. Vedem ce se va mai lua, ca masuri, cum si cand, se va trece si la astfel de servicii.

Neaplicabil
imch si daca e un bug,ce faci,relizezi ce spui? eu nu inteleg,mie imi place masina ca sa o conduc eu,sa trag de volan,sa schimb vitezele,una care merge singura ma lasa rece,pass,nici nu m-as urca in ea. ce echipamente smart din casa nu poti gestiona? nu poti face o cafea sau deschide frigiderul? chiar nu inteleg. rufele murdare sa zboare singure in masina de spalat si apoi sa se calce automat si sa se aranjeze in dulap? ce cosmar! si nu crezi ca decat sa vizionezi jungle in vr ai putea iesi la o plimbare,in cate paduri de ale noastre ai fost sau la munte sau in delta,cum poti compara o experienta fizica cu un vis? si noi avem vreo doua cursuri interesante dar nu in vr per say ci cu holograma,de la un amic,si nah...nu sunt ce credeam cu ani in urma. crede-ma,nu sunt cursuri pe care sa nu le poti aborda si azi,cu 4g,cu sau fara vr. dar sunt oare chiar practice sau doar ne imbata reclamele? eu sunt dintr-o generatie care cresteam cu sf,cu vise de astea,acum imi dau seama ca nu m-au imbogatit cu nimic,nici intelectual,nici emotional. vad ca deja,trist,lumea se scindeaza,normal,pentru ca se ajunge la bariera unde firescul si viul sunt atacate. nu uita ca noi suntem oamenii vii,ca in jurul nostru este viul,si ca traim si prin interactiunea cu el,dar si prin simturi,prin piele,prin gust,vaz,auz,miros. eu nici mort nu as sta intr-o casa din cea pe care o descrieti voi.

Hurricane
Junior entuziast
Clar pentru serviciul orange tv ptr telefon si pentru a vedea filmele preferate.