anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Oferta comerciala de internet mobil si viteza maxima furnizata de orange

Razvan
#StarMember
Care este oferta comerciala de internet mobil si viteza maxima furnizata de orange?
Tipuri de abonamente si viteze disponibile, funcție de tehnologia disponibila in zona.
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Abonamentele Orange Me beneficiază de internet la viteze maxime teoretice 4G+/3G+ de până la 500/43,2 Mbps download și până la 150/5,76 Mbps upload, în funcție de caracteristicile telefonului folosit. Viteza maximă estimată de transfer 4G+/3G+ este de 450/38,04 Mbps download și 100/5,04 Mbps upload și este calculată în conformitate cu prevederile Regulamentului UE 2015/2120 și ale Ghidului Organismului Autorităților Europene de Reglementare în Domeniul Comunicațiilor BOR(16) 127/2016. Viteza promovată este egală cu maxima estimată. Sursa: https://www.orange.ro/abonamente/orange-me/index.html Abonamentele Orange Net beneficiază de internet la viteze maxime teoretice 4G+/3G+ de până la 500/43,2 Mbps download și până la 150/5,76 Mbps upload, în funcție de caracteristicile echipamentului folosit. Viteza maximă estimată de transfer 4G+/3G+ este de 450/38,04 Mbps download și 100/5,04 Mbps upload și este calculată în conformitate cu prevederile Regulamentului UE 2015/2120 și ale Ghidului Organismului Autorităților Europene de Reglementare în Domeniul Comunicațiilor BOR(16) 127/2016. Viteza promovată este egală cu maxima estimată. Sursa: https://www.orange.ro/abonamente/orange-net/index.html

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

Ascary
Campion certificat
Oferta internet mobil o găsești aici https://www.orange.ro/abonamente/orange-net/ viteza maxima teoretică este de 500 Mbd

Vio73
#StarMember
Abonamentele Orange Me beneficiază de internet la viteze maxime teoretice 4G+/3G+ de până la 500/43,2 Mbps download și până la 150/5,76 Mbps upload, în funcție de caracteristicile telefonului folosit. Viteza maximă estimată de transfer 4G+/3G+ este de 450/38,04 Mbps download și 100/5,04 Mbps upload și este calculată în conformitate cu prevederile Regulamentului UE 2015/2120 și ale Ghidului Organismului Autorităților Europene de Reglementare în Domeniul Comunicațiilor BOR(16) 127/2016. Viteza promovată este egală cu maxima estimată. Sursa: https://www.orange.ro/abonamente/orange-me/index.html Abonamentele Orange Net beneficiază de internet la viteze maxime teoretice 4G+/3G+ de până la 500/43,2 Mbps download și până la 150/5,76 Mbps upload, în funcție de caracteristicile echipamentului folosit. Viteza maximă estimată de transfer 4G+/3G+ este de 450/38,04 Mbps download și 100/5,04 Mbps upload și este calculată în conformitate cu prevederile Regulamentului UE 2015/2120 și ale Ghidului Organismului Autorităților Europene de Reglementare în Domeniul Comunicațiilor BOR(16) 127/2016. Viteza promovată este egală cu maxima estimată. Sursa: https://www.orange.ro/abonamente/orange-net/index.html

Laura_cio
Senior
S-a estimat ca viteza maxima poate ajunge pana la 500Mbps in 95 orase.Sursa: https://www.orange.ro/newsroom/comunicat/inovatii-1/orange-anun%C5%A3a-viteze-4g-de-pana-la-500mbps-in-95-de-orase-din-romania-1042 Ca oferte de abonament cu internet de la Orange exista: Orange Net 9 și Orange Net 11. Am atasat poze cu oferetele pentru internet.

Vio73
#StarMember
Aia e veche, și cu 95 de orașe. Nu are România decât 41 de județe, plus București.

Ascary
Campion certificat
S-a făcut o mică confuzie dar se înțelege de la sine că e vorba de orașe și nu de județe.

Romeo_
Senior certificat
Da de unde atata viteza???Eu am facut un test la prepay pe Wifi si cu Gb de pe tel si sunt cele din poza,adica mici de tot 😞

Neaplicabil
glumiti,nu? ce e aia viteza minima garantata?! cum poti garanta o viteza cand sunt atatea variabile? zona,aparatuara,interferente,conditii atmosferice... teste de viteza nu am facut,pot spune doar ca in jumatatea de an de cand sunt abonat,am avut un maxim de 1.4 mb/s si credeam ca visez,de obicei download-ul este in medie 300-400kb/s. si acel maxim l-am avut in perioada rece de maxim 4 ori,si a durat 1-2 ore. deci.... oare nu as vrea si eu viteza mare? sigur ca as vrea,dar uite,de ex astazi netul a fost mort-no signal. as putea eu personal sa fac ceva sa maresc viteza? cine are idei,sunt deschis! ma intreb daca un router mai bun ar avea efect(huawei 525),dar inca nu m-am lamurit. am sa cumpar o antenuta sa vad daca functioneaza la noi cum a reusit diana,in rest,n-am idei. si uite asa,platesc si eu 3 abonamente si un prepay si nu ma mai dau de ceasul mortii,ca altii,nu pot sa imi aduc aici pe o coasta de munte un turn;nu stiu,insa ar trebui ca orange sa aiba elasticitatea de a se adapta si de a oferi antene omologate pentru zonele rurale. m-am saturat de tampenia asta cu unii care ameninta pe forumuri cu dosare si amenzi colosale pentru amaratii care cumpara pentru sate antene(facute de ingineri,nu de pantofari). am 2 routere dar semnalul este asa cum l-am descris mai sus,si platesc acelasi abonament ca unul care are 50-400 mb/s. in schimb,daca ai un taspic de af,deci esti "comersant"...poti cere instalarea unei antene de amplificare. af-ul sau pf-ul poate avea un venit mai mic decat un bugetar,dar are dreptul...are sens? eu zic ca nu. si asta este o situatie care si la 5g,si la 6g...tot asa va fi. ce sa spun,nu poti pretinde poate sa fie turnuri de amplificare mai dese,dar cu antenele,stiu ca se poate, din ce am inteles de la un inginer de telecomunicatii,antenutele astea nu amplifica ci,pur si simplu capteaza o particica mai mare din semnalul care provine de la turn,si il directioneaza prin cablu la router,semnal care altfel se disperseaza ,deci nu interferezi cu nimeni,pentru ca nu emiti,si cum ar putea jucariile astea de antene cat degetul sa capteze semnal de la geam,in zone rurale,montane,etc. atata timp cat satele sunt pline de yagi,vreau si eu sa vad un desen,o ilustrare cu explicatii,cum devin ele "teroriste" ale bietilor operatori. nu bla-bla-uri,demonstrat schematic. si supunem discutiei public. si orange,eu am trimis si via e-mail si prin chat aceeasi intrebare: de ce nu dati voi unda verde la tipul de antena cu caracteristicile cutare si cutare care sunt compatibile si safe? pentru zonele rurale. in toata lumea exista acest sistem. la noi de ce nu? cum am mai spus,noi nu suntem gameri,dar daca netul se taraie,sau daca chiar in conditii perfecte vrem sa ne conectam 4-5 si adio net,si ar exista solutii,de ce sa nu se implementeze??

Vio73
#StarMember
În primul rând, trebuie să știi dacă ai rețea 4g + la tine. Dacă ai, te poate ajuta B 525. Apoi, poți folosi ceva antene externe, care să-ți mărească vitezele. Nu știu ce să zic. Depinde și de distanța față de antena Orange, etc. Sunt multe variabile!

Ascary
Campion certificat
Un router mai bun nu ajuta daca semnalul este slab. Însă o antena sau un amplificator ajuta cu siguranță. Orientarea antenei exterioare iar este un factor important.

Vio73
#StarMember
Dacă are semnal 4g+, poate ajuta și ruterul.