anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Google nefunctional cu date mobile

Magdika
Junior

Dupa software refresh pe samsung a13, nu functioneaza google crome. Cu Facebook, youtube nu este problema, numai cu google. Cu wifi se poate conecta. Am facut resetarea de configurare orange internet pe *100#,dar tot nu functioneaza. Va rog sa ma ajutati. Care ar fi problema?

1 Soluţie acceptată‚

And04
Senior

Salutare, @Magdika 

La cum ai descris problema, pare sa fie ceva strict cu Google Chrome.

Pentru inceput, poti verifica daca aplicatia este actualizata la ultima versiune.

Daca este actualizata, poti incerca sa stergi cache-ul pentru Google Chrome( Stergere cache din sectiuneaSpatiu de stocare).

De asemenea, sugerez sa verifici la sectiunea Date mobile, la Utilizare date, care sunt retelele permise pentru Google Chrome(sa fie si date mobile si WI-FI, nu doar WI-FI).

And04_0-1709549023256.png

Asteptam vesti.

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

Anonim
Neaplicabil

Salut.

Ai făcut un update la soft telefon sau resetare telefon?

 

Update la soft

Anonim
Neaplicabil

De obicei la un upgrade major de soft este necesară și o resetare din fabrica.

And04
Senior

Salutare, @Magdika 

La cum ai descris problema, pare sa fie ceva strict cu Google Chrome.

Pentru inceput, poti verifica daca aplicatia este actualizata la ultima versiune.

Daca este actualizata, poti incerca sa stergi cache-ul pentru Google Chrome( Stergere cache din sectiuneaSpatiu de stocare).

De asemenea, sugerez sa verifici la sectiunea Date mobile, la Utilizare date, care sunt retelele permise pentru Google Chrome(sa fie si date mobile si WI-FI, nu doar WI-FI).

And04_0-1709549023256.png

Asteptam vesti.

Era numai pe wifi, dar nici dupa selectarea de date mobile nu functioneaza

In fine, asta era problema. Dupa setare pe date mobile si wifi, am scos sim-ul si am pus inapoi si merge. Mulțumesc tare mult.

Super! Ma bucur ca merge. Zi faina!

Vio73
#StarMember

Salutare!

Ai dat un restart la telefon? Posibil să își revină ulterior. Dacă zici că ai făcut și tot nu merge, dai o resetare a parametrilor de rețea.

Ai detalii despre cum s-o faci aici:

https://youtu.be/stJLaCOKpOQ?si=CxaJqa8lKAtRXTaB

Sper să funcționeze!

Baftă!

FLo1
#StarMember

Nu a rămas browserul pe ”offline mode”? 

Detalii pentru activare / dezactivare ”offline mode” la Chrome găsești aici.

Anca07
#StarMember

Buna,

Ultima data cand am avut astfel de problema cu Google Chrome, a trebuit sa sterg din setarile google chrome/security parolele si detaliile site-urilor/cache etc, si ulterior a mers. 

Poti incerca si varianta aceasta, sa vezi daca te ajuta. Am gasit pe internet un tutorial despre cum sa faci asta: IL POTI CONSULTA AICI 

Cat despre Google Chrome, mai bine folosesti samsung browser:) este mai safe decat google chrome, care este preferat de hackeri.

Zi cu soare!🌞