anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

E bine că am trecut la Vodafone?

Dragos10947
Junior entuziast

Ce spuneti, e bine că am trecut la Vodafone?

20 Răspunsuri 20

Anonim
Neaplicabil

Normal că e bine daca ai viteze mari în zona ta.

Totul depinde de zona in care îți desfășori activitatea la mine in zona Orange atinge viteze de 10 ori mai mari în raport cu concurenta.

Răspunsurile noastre sunt subiective în funcție de experiența avută însă numai tu știi dacă ai luat decizia corecta (vei constata în timp).

Mi se pare că ce-i de la Orange de o vremea s au prostit,  de ex acuma 2 luni(aproximativ) pe timp de zi aveam 30-40 Mbps download și noaptea ajungeam la 120-140 Mbps download 

Anonim
Neaplicabil

Poate era o problema tehnica in zona.

Ai făcut sesizare?

Am făcut 4 sesizări telefonic, și peste 5 prin acel chat de pe aplicație 

 

Anonim
Neaplicabil

In acest caz se pare că ai luat decizia corecta nu poți plăti un abonament și sa ai viteze de 2 MB când concurenta oferă viteze net superioare.

FLo1
#StarMember

Dacă testul este efectuat în locația de domiciliu, având în vedere că nu ne mutăm anual de la o adresă de domiciliu la alta, dacă ai semnal mai bun acolo unde locuiești, atunci cel mai bine este să utilizezi serviciile operatorului cu semnal mai bun în zona de domiciliu. Altfel, problema semnalului nu este doar o problemă de conectivitate, ci inclusiv una de întreținere a telefonului: semnal deficitar = descărcare zilnică a bateriei, chiar și fără utilizare, indiferent de model.

Pololică
#StarMember

Da, nu, nu știu. Oricare răspuns este corect sau greșit. Depinde de calitatea semnalului și a serviciilor post vânzare unde ai tu nevoie. 

Totuși, ai citit contractul cu Vodafone? Care este procentul de inflație din contract? 

Este încadrată la PPY. Deci dacă nu e portat la abonament VDF, atunci e liber de.... inflație.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Important este ca tu să fii mulțumit.

Eu am la Orange viteze mult mai mari și sunt mulțumit.

Dragos10947
Junior entuziast

Ajungeam și eu la 160 Mbps download înainte dar de 4 luni s-au prostit, 

Viteza de 160 o aveam fix în același loc unde  acuma am 5 mbps

BlackWolf
Senior certificat

In cazul tau, da, ai facut bine ca ai trecut la Vodafone, chiar daca si Vodafone vad ca sta rau la tine, dar spre deosebire de Orange, tot e mai ok. Exact la fel ca tine am patit si eu acum 2 ani, Orange mergea cu peste 100 mbps in medie, iar dupa ce au preluat OROC nu mai depasea 10 mbps. M-am mutat si eu la Vodafone, dar diferenta la mine este ca Vodafone mergea si merge la fel ca Orange in zilele lui bune, adica cu peste 100 mbps in medie...

Mai mult de 40mbps nu prind la Vodafone, și Releu e la aproximativ 300-400m , daca ies in stradă îl pot vedea

Anonim
Neaplicabil

Măcar să fie viteza constantă și la interior și la exterior.