anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

De ce nu am primit bonusul de internet dupa ce am reincarcat o cartela orange?

Toffifee
Junior entuziast
Dupa ce am reincarcat o cartela din contul meu orange nu am primit bonusul care este specificat ca il primesc
13 Răspunsuri 13

Jay
Campion certificat
Pentru bonus, reincarcarea ar trebui sa fie de minim 6€... Daca ai facut asta si nu ai primit sms de confirmare ar trebui sa suni la serviciul clienti sau sa incerci sa vorbesti pe chat.. cu transfer la un consultant.. https://www.orange.ro/prepay/optiuni-prepay/

Razvan
#StarMember
Cu câți Euro ai reîncărcat cartela?

Toffifee
Junior entuziast
Am reincarcat cu 6 euro

CostinelN
Explorator
Cel mai bine este sa ceri lamuriri la serviciul clienti. Eu incurajez utilizarea serviciului de chat din contul My Orange pentru ca poti primi pe mail discutia pe care o ai cu consultantul Orange. Bafta!

Miha_Z
#StarMember
Poti suna si la 300 si apoi tastezi 520 si intri direct in legatura cu un operator si-i explici situatia intampinata.

Vio73
#StarMember
Ori la 300, ori pe chat Djingo. Poti sa le scrii si din cont, dar dureaza mai mult. \ Succes!

Laura_cio
Senior
Dacă accesezi Cronos, uita-te la ce ora îți este indicat. Trebuie sa astepti pana vei ajunge la ora la care ai încărcat cartela. Dar, cel mai bine este sa intri in contul My Orange și la prima pagina, o sa vezi afișat cronosul tău. Dacă după ce verifici toate acestea, tot nu ți s-a acordat, este necesar sa faci o sesizare. Sa ne anunți!

Vio73
#StarMember
Ai reușit să rezolvi ceva?

Ascary
Campion certificat
Cred că s-a rezolvat altfel ne-ar fi spus colegul nostru :))

Vio73
#StarMember
De regulă, se rezolvă destul de repede, dacă găsești pe cine trebuie în partea cealaltă.

Valadoryn
Junior entuziast
Trebuie sa îți faci cont pe my Orange pentru a primi bonusul

DanielaH
Moderator
@Toffifee, ai primit răspuns la întrebarea ta? S-a rezolvat situația? Dacă apreciezi că răspunsurile pe care le-ai primit te-au ajutat, marchează-l pe cel mai bun ca soluție. În felul acesta îi vei ajuta și pe ceilalți membri să găsească mai usor informațiile dorite. Mulțumim!

Neaplicabil
Bună, bonusul se primește la reîncărcarea de minim 6 euro iar dacă reîncărcarea s-a făcut după orele 23 bonusul și minutele se aloca a doua zi dimineața.