anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Date mobile inchise automat

Castor
Junior
Pe 28.06.2022 datele mobile au devenit inactive si in ciuda nenumaratelor manevre nu am reusit sa le activez (decat doar rar si pentru cateva secunde). Am schimbat cartela SIM la un Centru Orange, dar problema a persistat. Am schimbat cu o cartela de la un alt operator si am reusit sa restaurez starea datelor mobile. Va rog sugestii despre cauza acestei defectiuni!
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Eu cred că e vreun bug și până nu dai resetare, nu ai ce să-i faci. Încearcă și cu sim-ul in alt telefon și vezi ce face.

Vizualizare soluţie în postul original

19 Răspunsuri 19

Vio73
#StarMember
I-ai dat de cap până la urmă?

Castor
Junior
Nu, dar "merge netulburat" cu noul SIM. Voi incerca saptamana viitoare cu softul acela de mapare a undelor radio. Poate este un virus (dar nu inteleg de ce "inchide" datele mobile; ar trebui sa le blocheze pe deschis).

Vio73
#StarMember
Al meu nu-mi dădea voie să mă conectez pe wifi. L-am rezolvat cum ți-am spus, cu o resetare din fabrică.

Castor
Junior
Actualizare: am introdus astazi SIM-ul cartelei Orange pe slotul 2. Nu numai ca nu merg datele mobile dar, ciudat rau, dupa circa 10-15 secunde de la incarcarea desktop-ului s-au dezactivat datele mobile si de la sim-ul 1. De asemenea, se consuma bateria foarte repede (circa 14-16 ore). Fara SIM-ul Orange, ma tine bateria si 100 ore (evident, la acelasi comportament de utlizare) si datele mobile functioneaza fara probleme.

Vio73
#StarMember
Eu cred că e vreun bug și până nu dai resetare, nu ai ce să-i faci. Încearcă și cu sim-ul in alt telefon și vezi ce face.