anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum instalez WhatsApp pe tabletă iPad?

Miha_Z
#StarMember
Cum as putea instala WhatsApp pe un iPad? Mentionez ca tableta nu are SIM asa ca as vrea sa folosesc numarul de telefon al SIM-ului de pe telefon.
1 Soluţie acceptată‚

Ascary
Campion certificat
Descarca si instaleaza din App store aplicatia Messenger for Whatsapp,apoi intri în WhatsApp-ul de pe telefonul tau iar la pagina de Profil/Setări din dreapta jos, apeși pe WhatsApp Web. În partea de jos a acestei pagini, vei vedea un buton marcat "Scanați codul QR". Apasă pe el, scanează codul QR din aplicația Messenger Whatsapp de pe iPad și, după câteva secunde, îți vei vedea conversațiile de pe telefon pe tabletă.Poti face acum pe iPad tot ce faci si cu Whatsapp-ul din telefon. 🙂

Vizualizare soluţie în postul original

16 Răspunsuri 16

Ascary
Campion certificat
Descarca si instaleaza din App store aplicatia Messenger for Whatsapp,apoi intri în WhatsApp-ul de pe telefonul tau iar la pagina de Profil/Setări din dreapta jos, apeși pe WhatsApp Web. În partea de jos a acestei pagini, vei vedea un buton marcat "Scanați codul QR". Apasă pe el, scanează codul QR din aplicația Messenger Whatsapp de pe iPad și, după câteva secunde, îți vei vedea conversațiile de pe telefon pe tabletă.Poti face acum pe iPad tot ce faci si cu Whatsapp-ul din telefon. 🙂

teacher_
#StarMember
Doar daca te descurci din appstore.

Ascary
Campion certificat
Nu e greu,doar cauta messengerul 🙂

Jay
Campion certificat
Cred ca merge ca si pe desktop/laptop.. cam are dreptate Ascary..

Ascary
Campion certificat
Merge si pe tableta cu android prin aplicatia "TextNow".

Razvan
#StarMember
Dar o sa poți utiliza alternativ whats app, când pe tabletă, când pe telefon, nu pot fi utilizate concomitent.

Miha_Z
#StarMember
Va multumesc de sfaturi! 🙂

Razvan
#StarMember
Ai reușit să instalezi aplicația?

Vio73
#StarMember
Nu avea de ce să nu reușească!

Miha_Z
#StarMember
Am reusit @Razvan. Va multumesc pentru sfaturi si indrumari.

Iulian_14
Începător
Din păcate nimeni nu spune ca whatsapp ul pe tableta poate fi folosit doar pt text nu și pentru apeluri audio sau video. Eu, sfătuit de “specialiști” , am cumpărat o tableta Apple și teapa...

Ascary
Campion certificat
Pentru apel video ar fi trebuit sa-ti cumperi o tableta "Apple" cu SIM 🙂 Chiar ai achizitionat o tableta doar pentru Whatsapp,nu-i cam greu sa umbli cu tableta intr-un buzunar si telefonul in celalalt? Oricum ai dreptate,nici eu nu am stiut ca Whatsapp-ul pe tableta nu permite apel video-audio,e drept ca nici nu am incercat,multumim pentru informatie.

Am eu ipad 9 cu sim si NU functioneaza apeluri si video pe tableta prin whatsapp

 

Iulian_14
Începător
Evident ca nu am luat-o doar pt wa, dar nici cele cu sim nu permit apeluri video și vocale, cel puțin astea de la Apple. Frustrant este faptul ca transmiteți informații eronate de genul “ Poti face acum pe iPad tot ce faci si cu Whatsapp-ul din telefon. :)” și induceți lumea in eroare