anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cost suplimentar 80 euro internet?

Cp1975
Începător
Cum e posibil sa nu pot sa activez o optiune prin care sa nu se mai poata lua cost suplimentar?
Jocurile de pe net mi-au adus cost suplimentar de 80 euro. Fetita nu stie cum functioneaza pacalelile lor pe net si joaca idioteniile lor.
7 Răspunsuri 7

FaraUnID
Campion certificat
Poti seta impreuna cu cei de la 300 sau intr-un Orange Shop o limita maxima a costului suplimentar.

Jay
Campion certificat
Salut! Costul este din cauza ca s-a depasit netul inclus in abonament sau au fost jocuri cu plata? Daca e vorba de cost pentru depasirea resurselor incluse in abonament, se pot face setari din telefon pentru a nu depasi un anumit consum de internet si, cred ca se pot face si restrictionari de la Orange. Ai vorbit cu un consultant si ti-a spus ca nu este posibil?

FaraUnID
Campion certificat
Din cate a spus initiatorul acest cost suplimentar vine din achiziile efectuate in jocuri.

Jay
Campion certificat
Multumesc pentru clarificare! Eu nu stiu cat net consuma jocurile, nici cat s-a jucat copilul, nici cat net are in abonament.. m-am gandit ca poate fi si din cauza depasirii resurselor..

FaraUnID
Campion certificat
Cred ca se refera la achizitiile efectuate in jocuri de catre copil.

mihai_13
Maestru
Se poate seta limita de net ... incercati eu fac chestia asta pe Samsung S9

Razvan
#StarMember
Dezactivezi plata din google play pe factură Orange și nu mai poate achiziționa niciun joc 😄