anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Consum internet

Ancka23
Junior

Bună ziua.

Luna aceasta am dat peste o situație ciudată cu traficul de internet din abonamentul meu, mai exact în 15-16 zile de la reînnoire (pe data de 1) am rămas fără GB incluși. Fiind clienta veche și având totuși ceva trafic, niciodată nu am consumat cei 50 GB plus cei bonus (încă vreo 11). Fără a face nimic în plus fata de lunile precedente, dat hot spot pe laptop, utilizat normal pe aplicații whats app, youtube, Facebook, insagram..nimic ieșit din comun fata de lunile precedente.

Sâmbăta noapte îmi dau seama ca nu mai am net (intuitia probabil m-a făcut sa ma uit pe consum) asa ca am sunat la nr taxabil sa solicit internet suplimentar și o explicație a consumului. Mi se promite ca duminica dimineata voi avea 3 GB suplimentari (contra-cost de 6 €), însă deja la ora 9-9:30 am sunat din nou, inca de 2 ori pana mi s-a activat traficul de internet. Ma plâng pt ca am sunat de 3 ori pt a primi ceva răspuns, primesc o compensatie (fiind apel taxabil), totuși nimeni nu îmi explica cum și de ce s-au consumat atât de repede.

Luni dimineata am trimis mail către orange, unde am descris toată situația de mai sus unde am si specificat ca voi face inclusiv cererede reziliere de contract, la care încă aștept un răspuns (în 3 zile lucrătoare).

Menționez ca nu am schimbat nici telefon, nici laptop, iar hot spot îmi dau pe laptop atunci când nu e semnal bun la wi-fi.

S-a mai confruntat cineva cu aceasta problema? 

Mulțumesc anticipat!

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember

@Ancka23: Bun venit în Comunitate. Fiind pe abonament, pentru net suplimentar, chiar nelimitat, cel mai bine activai din MyOrange bonificația din ”Pinata Party”. Simplu, la îndemână și fără griji.  Despre situația la care ai apelat se va activa dacă ți s-a comunicat astfel, însă fiind și weekend la acel moment, astfel de activări nu se fac instant.

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

FLo1
#StarMember

@Ancka23: Bun venit în Comunitate. Fiind pe abonament, pentru net suplimentar, chiar nelimitat, cel mai bine activai din MyOrange bonificația din ”Pinata Party”. Simplu, la îndemână și fără griji.  Despre situația la care ai apelat se va activa dacă ți s-a comunicat astfel, însă fiind și weekend la acel moment, astfel de activări nu se fac instant.

Bună. Mulțumesc pt sugestie. Nu m-am gandit.... Am activat din pinata party nelimitat. Ulterior am modificat și abonamentul cu nelimitat... din 15€plătesc 50% reducere cele 24 de luni. Mulțumesc încă odată. 

Justificate la consumul atât de mare nu am primit nici pana acum, decât sesiunile de lucru și cât s-a consumat.

Excelent. În acest caz poți utiliza altădată opțiunea de la Pinãta pe un alt număr. 

Vio73
#StarMember

Salutare!
Te sfătuiesc să ceri activarea opțiunii cost control, care îți va limita viteza internetului, dar nu îți va produce costuri suplimentare. Iar dacă activezi o extraopțiune, nu te afectează cu nimic. Dar cel mai bine, dacă știi că ajungi să consumi acei gb incluși, pe viitor, ar trebui să urmărești un abonament cu internet nelimitat când este redus. E adevărat că este fără telefon, dar poate fi util.

De exemplu, smart 15 redus 50%, adică 7,5 euro pe toată perioada contractuală poate fi o variantă foarte bună, fără stress, limitări de viteză, costuri suplimetare, etc.

Detalii aici:

https://www.orange.ro/abonamente/?utm_term=&utm_content=19651070770+-+&utm_id=19651070770&gclid=Cj0K...

Baftă!

Mulțumesc! Asa am făcut!

DanielaH
Moderator

@Ancka23, s-a rezolvat situația?

Da, am răspuns mai sus. Mulțumesc pentru ajutor