anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cand apare internetul 5g pe cartele PrePay Orange?

Otrocol
Începător
Este bine si îmi place
1 Soluţie acceptată‚

RafaHelper
#StarMember

Salut @Otrocol, ‏‏‎ ‎ Momentan nu exista informatii despre accesul 5G la cartela PrePay Orange.

 

Update 31 aug. 2023 (DanielaH, Moderator):

Noua oferta PrePay (valabila pana la 21 noiembrie cu posibilitate de prelungire) aduce 5G pentru optiunile de 6 EUR si 5G+ pentru optiunile de 8, 12 si 16 EUR.

Vizualizare soluţie în postul original

13 Răspunsuri 13

RafaHelper
#StarMember

Salut @Otrocol, ‏‏‎ ‎ Momentan nu exista informatii despre accesul 5G la cartela PrePay Orange.

 

Update 31 aug. 2023 (DanielaH, Moderator):

Noua oferta PrePay (valabila pana la 21 noiembrie cu posibilitate de prelungire) aduce 5G pentru optiunile de 6 EUR si 5G+ pentru optiunile de 8, 12 si 16 EUR.

Salut, Da ai intrat 5G pe cartelă Orange

Vio73
#StarMember
Salutare! Eu cred că va mai dura un pic până se va întâmpla așa ceva, din simplul motiv că nu există încă acces nici pe toate abomamentele și nici rețea extinsă 5g. După ce 5g-ul va fi măcar prin toate reședințele de județ, atunci, probabil va deveni mult mai accesibil și probabil că va fi implementat și pe prepay. La momentul actual nici nu prea funcționează corect pe majoritatea terminalelor și mai rău te-ai enerva. O să vedem ce va fi la anul, deci răbdare!

FaraUnID
Campion certificat
Intrebare: Cand apare internetul 5g pe cartele orange? Raspuns: Cand vom avea si un cadru legal in acest sens https://comunitate.orange.ro/questions/2536993-ancom-licitatia-spectrul-5g-loc-trimestrul-lea-2021

Salut, a intrat 5G pe cartelă Orange 

Razvan
#StarMember
Când tehnologia 5G va fi accesibilă pe toate abonamentele. Vodafone are deja 5G pe cartela, dar cum digi nu oferă și la telekom nu prea sunt șanse, nici Orange nu se grăbește să dea la liber 5G, probabil încă este profitabil să mai iasă bani din cantitatea de date mobile, în momentul în care datele nu vor mai aduce bani în plus, atunci se va oferi și 5G-ul la liber.

Anonim
Neaplicabil

Salutare! Locuiesc în Bacău, oraș acoperit 5G de curând de către Orange. Problema este că doar abonații Orange care au abonamente de minimum 15 Euro și telefoane compatibile, desigur, pot beneficia de conexiuni de tip 5G. De ce această politică discreționară la Orange? De ce nu oferă 5G și celor de la PrePay? De exemplu, stațiile 4G nu sunt uzate de către toți clienții Orange? Ce au atât de special antenele 5G de le menajează în felul ăsta? Că telefoane 5G au început deja să se cumpere masiv.

raduO
Începător

Azi mi-a aparut pe telefon iconita 5G pe cartela prepay. La un test de viteza e jos de tot (14, 15 Mb). 

vladut12am
Cunoscător certificat

Poți să pui te rog o captură în care ți-a apărut iconița 5G pe telefon?

Oricum, poate sunt semnale că într-un final se va da acces la 5G și pe Prepay.

orange 5g cartela.jpgorange 5g cartela sms.jpg

vladut12am
Cunoscător certificat

Foarte tare!

Să sperăm că oficial se va da acces la 5G pe toate opțiunile Prepay, mai ales pe cele de la 5 euro în sus, pentru că între timp acoperirea 5G s-a extins foarte mult prin țară și ar fi mare păcat ca Orange să rămână singurul care nu oferă așa ceva. Ceilalți operatori permit deja accesul la 5G pe Prepay și mă refer în special la Vodafone (neoficial) și Telekom (oficial).

Mulțumim!

vladut12am
Cunoscător certificat

A venit și comunicatul oficial prin SMS.

Așadar, toți cei care au activat o opțiune PrePay de minimum 5 euro credit, au un telefon compatibil cu 5G și se află în aria de acoperire 5G, beneficiază de acces la 5G până pe 30 august 2023.

5G pe Prepay.png 

Andrei97123
Începător

Salut, si la mine functioneaza ! Crezi ca va fi definitiv pana la urma? Sincer nu e o mare diferenta dar chiar mi s-ar parea aiurea sa nu o faca...