anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cam câți gb folosiți lunar (în medie)?

Vio73
#StarMember & May's Problem Solver
Mi se pare relevant să știm ce nevoi are fiecare.
89 Răspunsuri 89

catean
Junior entuziast
Folosesc un pic peste 10GB, jumatate din aceasta cantitate fiind consumata pe teste de viteza. La ce norocosi suntem noi clientii Orange cu vitezele, merita sa ne mandrim macar saptamanal cu un test de viteza.

Florin_D
Cunoscător certificat
Tocmai am verificat cat internet mobil am consumat luna trecuta... 3.69GB consumati la care se mai adauga vre-o 10 GB la wi-fi

Ciucuras
Cunoscător certificat
Am inclus in abonament 5GB, putin fata de voi si folosesc in medie 4 GB. Desi petrec mult timp pe telefon zic eu nu reusesc sa-i consum, dar asta nu ma impiedica sa imi doresc mai multi Gb pentru confortul meu psihic, cine stie cand am nevoie de mai mult si trebuie sa ma limitez la cei 5 Gb. Din fericire, Orange mai ofera pentru clientii lor din cand in cand Gb cadou

Ascary
Campion certificat
Da,bonificațiile de internet ale Orange sunt destul de numeroase și consistente.

Alex_G_
Cunoscător
Folosesc undeva la 10-15 gb pe luna. Rareori ma conectez și la wi-fi și imi sunt de ajuns.

hashtagroaming
Începător
in medie cam 70GB/luna date mobile

Neaplicabil
In medie, aproximez un consum de aproximativ 100 GB, dar de cele mai multe ori ajung lejer la 200-300 GB, am avut si exceptii de aproape 1 TB. Deci, sunt utilizator intensiv de net mobil, pe langa cel fix.

Miha_Z
#StarMember
waw ce de trafic de internet... 🙂

fabytm
Explorator
In general intre 10 si 30GB / luna. Majoritatea ii folosesc pentru speedtest-uri, streaming de muzica iar restul activitatilor (reddit, web browsing) nu consuma multe date.

Romeo_
Senior certificat
Exista o aplicatie care sa faca astfel de masuratori?;)))

Neaplicabil
Sincer, ma credeam foarte mare comsumator de "megabitzi", imi era foarte greu sa contorizez exact cat foloseam, numarul meu principal era in reteaua Vodafone si acolo avem nu stiu ce pass-uri care ofereau trafic. Am reusit sa ma portez inainte de termen odata cu marea schisma a maririi taxelor, si sa vezi surpriza, de cateva luni de cand sunt client am folosit in medie maxim 3GB din cei 35 😞 Initial mi-am facut foarte mari griji, am preiteni care folosesc lejer cate 20, 30 GB si ma credeam si eu acolo. Si folosesc telefonul destul de excesiv!

Miha_Z
#StarMember
Si pe mine m-ar intetesa Romeo. Eu avand consum mic pot vedea pe factura.

Miha_Z
#StarMember
_m3ri3n ma gandesc ca asta credem cu toti pentru faptul ca stam pe mobil si butonam... Dar traficul mare, dupa cum ziceau si colegii mari consumatori de GB se fac din vizualizari de filme, jocuri, diverse teste...

Vio73
#StarMember & May's Problem Solver
Vă puteți pune limită de trafic pe telefon la datele mobile și dormiți liniștiți.

Marius
Junior
In functie de luna, consum undeva intre 100 si 150 GB.