anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Abonament Plus20 - Internetul nu mai functioneaza

Buna seara Comunitate, astăzi am ajuns pe la Orșova in drum spre Clisura Dunării . Dintr-odată nu am mai avut semnal și nici conectivitate de nici un fel, am trecut telefonul (iPhone) pe modul manual, am selectat orange și degeaba, am roomingul activ pentru toată lumea și surprinzător netul nu a mers nici pe rețeaua de la Sârbi. Acum nu mai pot suna nu mai pot face nimic. Îmi apare ca e conectata la orange4g dar nu pot suna nu pot face nimic. Am resetat telefonul, am scos cartela, am dat reset la network Settings și degeaba.

1 Soluţie acceptată‚

Le luase automat și îmi blocase tot, mesagerie, voce și internet, normal trebuia doar datele mobile, și eu la rândul meu am trecut pe manual și nu mi-a mai mers, au fost ceva probleme din ce mi-a spus reprezentantul din shop. Oricum nu este ok, consultanții susțin ca am primit mesaj la 19:42 dar defapt nu am primit nimic, le-am cerut un log și ei îmi garantează, eu trimițându-le screen.

Vizualizare soluţie în postul original

17 Răspunsuri 17

Salutări! Ne bucurăm că s-a rezolvat!

Denystsr
Junior

Salut si eu am fost zilele trecute tot pe clisura mi_aparut reteaua de la sarbi 2 ceasuri desi nu aveam roaming activat,am dat reteaua pe manual am restartat telefonul si  apoi am ramas pe cea de romania si mia mers si netu desi eram sus pe Ciucaru mare la o aruncatura de bat de malu sarbesc si releu lor,posibil ceva probleme la tine cu setarile de rețea 

Le luase automat și îmi blocase tot, mesagerie, voce și internet, normal trebuia doar datele mobile, și eu la rândul meu am trecut pe manual și nu mi-a mai mers, au fost ceva probleme din ce mi-a spus reprezentantul din shop. Oricum nu este ok, consultanții susțin ca am primit mesaj la 19:42 dar defapt nu am primit nimic, le-am cerut un log și ei îmi garantează, eu trimițându-le screen.