anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

privacy orange 0

alex_oroc82
Începător

Am mai avut probleme cu yoxo pe partea de privacy. Stersesem vechiul card si ei  timp de 3 luni mi-au luat banii tot de pe vechiul card, chiar daca el era sters din aplicatie. 

Acum la inernetul fix parca depasesc limita bunului simt. Sunt cu vdsl+iptv. A inceput de ceva timp sa mi se restarteze si am sunat sa mi-l schimbe. Foarte ok, imediat a venit tehnicianul si mi l-a schimbat. Toate bune si frumoase, fac verificarile, totul ok, vreau sa-i accesez interfata si nu pot. Si-mi zice tehnicianul, pai nu mai aveti voie, trebuie sa sunati in call center. Ok, zis si facut

Sunt in call center si conversatia a fost de genul:

Eu: buna seara, bla...bla...cum se face acum ca vreau sa-mi fac port forward si sa-mi schimb ssid-ul si parola

Oroc: Pai facem tichet la it pentru port forward si parola mi-o ziceti mie

Eu: Poftim? adica...imi dau parola prin viu grai? 😄 in 2023

Oroc: asa e procedura, daca vreti puteti da email

Eu: Angajatii orange, daca eu as lucra la banca, mi-ar da PIN-ul de la card sa-l schimb? puteti si pe mail

Oroc:....

EU: ok, imi iau router cu iptv, imi dati setarile pentru iptv? sunt compatibile?

Oroc: nu vi se dau setarile si nu vi se va da nici accesul pentru a putea seta alt router

Si s-a cam terminat conversatia. Pe bune? doar atat poate orange? Maine, poimaine o sa-mi ceara si cheia de la casa

1 Răspuns 1

alex_oroc82
Începător

Încă o chestie penibilă Orange. Routerul schimbat este un speedport, parca așa le zice. Ce a făcut Orange: și-a pus un abțibild cu Orange pe fata (mi se pare de bun simt) și pe spate unde sunt trecute informațiile routerului in ceea ce privește usernameul, parola ssid-ul, au rupt partea cu numele ssid-ului. Numele este de genul: Telekom-xxxxx(cifre). Au rupt partea cu Telekom și au lasat doar xxxx. 

Ghiciți,by default, care este numele ssid-ului? Telekom-xxxxx. Bine c-au rupt abțibildul dar n-au mai resoftat și interfață 🤣😅🤣

Asta e că aia: dau jos sigla Dacia dar mă plimb cu ea 🤣😅