anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Fibra optică și spre ruralul profund?

Vio73
#StarMember
Mi se pare interesant dacă merită investiția.
1 Soluţie acceptată‚

Ascary
Campion certificat
Sunt sigur că da,dar va mai dura. Potențiali clienți în rural se vor găsi dar daca studiul de piață al Orange va arăta că investiția nu este acoperita de numărul potențialilor consumatori atunci cred că trebuie să mai așteptăm o perioadă lungă. Mai repede cred că se va dezvolta rețeaua 5G în rural și atunci fibra și-ar pierde întâietatea. Vom vedea.

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

Ascary
Campion certificat
Sunt sigur că da,dar va mai dura. Potențiali clienți în rural se vor găsi dar daca studiul de piață al Orange va arăta că investiția nu este acoperita de numărul potențialilor consumatori atunci cred că trebuie să mai așteptăm o perioadă lungă. Mai repede cred că se va dezvolta rețeaua 5G în rural și atunci fibra și-ar pierde întâietatea. Vom vedea.

Vio73
#StarMember
Cred că 5g -ul trebuie să fie susținut tot cu fibră optică, adică antenele 5g să fie conectate prin fibră, nu prin microunde. Nici nu cred că s-ar putea altfel.

Miha_Z
#StarMember
Din punctul meu de vedere, nu cred ca vor merge cu fibrra optica in mediul rural indepartat, pentru ca nu s-ar justifica costurile. In al doilea rand trebuie sa fim realisti ca inca sunt sate care nu sunt racordate la reteaua electrica. Atata timp cat acei oameni inca folosesc lumanarile sau lampile pentru o sursa de lumina, nu putem vorbi de fibra optica. 😞