anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Conexiune Instabila

Preda88
Junior

Salutare

de ceva vreme am un mesaj cu conexiune instabila cu deconectare in o aplicatie, am dedus ca este din vina router ului deoarece o folosesc si pe alte retele wifi si nu am aceasta problema inclusiv pe 5G de pe tel, am tot vb la orange insa zic ca nu este de la ei, netul merge bine cu viteze de 4-500MB pe 5gh, aceeasi problema o am si pe 2,4gh, am schimabt canalele routeru lui insa degeaba, problema persista

 

ceva sugestii? Sau inlocuiesc direct router ul?

 

Merci in avans

9 Răspunsuri 9

Vio73
#StarMember

Salutare!

 Probabil este vorba de recepția dispozitivului pe wifi în anumite momente, nu știu. Ai încercat și cu o resetare a parametrilor routerului? Adică să introduci o scobitoare in găurica din spate și să vezi ce face?

Salut

am incercat, dar degeaba nu ma gandesc decat ca nu emite in anumite momente, ceva in genul milisecundelor indeajuns incat sa imi deconecteze aplicatie care solicita ceva mai mult 

MS

E destul de neplăcut. Nu am avut probleme din astea, dar dacă zici că ai vorbit cu ei... Încercă să verifici conexiunea la fibră dedesubt ( sub ont), poate nu e ceva bine. Eventual încearcă să scoți și să reintroduci acea mufă, poate se modifică ceva.

Pololică
#StarMember

Salutare! 

Routerul are vreo aplicație prin care să-l gestionezi? Eu am un Huawei AX2 și, prin aplicația AiLife pot face destule configurări, printre care și meniurile de mai jos:

Screenshot_20231217_203927_com.huawei.smarthome.jpg

Screenshot_20231217_203936_com.huawei.smarthome.jpg

Salutare

Nu pot folosi prin aplicatie, este un model mai vechi si anume HG8247W5

RafaHelper
#StarMember

Salut @Preda88,

Despre ce aplicație este vorba?

Salutare

este vorba de jocul WORLD OF Tanks Blitz

exclus sa fie din aplicatie deoarece pe alte retele wifi nu am probleme si doar acolo vad ca nu functioneaza cum ar trebui

DanielaH
Moderator

@Preda88, s-a rezolvat situația?

Buna

nu, o sa incerc o inlocuire de router daca ii conving pe cei de la orange ca este o problema cu dispozitivul dansilor

momentan sunt plecat