anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Adresa mail Info@fix.orange.ro dezactivata

Dri_trek
Începător
Buna ziua,
Soacra mea a primit saptamana trecuta prin posta un contract nou si un telefon orange. Nu a acceptat niciodata acest contract. Nici nu a fost contactata in niciun fel.
In oferta primita in curier este specificat ca retragerea se poate face prin mail la adresa info@orange.fix.ro
Aceasta adresa nu functioneaza (mailer deamon cum ca domeniul nu exista).
La nr de telefon 300 si 0374 300 300 imposibil de ajuns la un operator fiindca nr de telefon primit este...surpriza, inca ne-activat.
Pentru returul prin curier, curierul cere un nr de 16 digiti, comunicat de orange in urma procedurii de retur. Deci, din nou, metoda nu poate fi folosita fiindca Orange este de ne-contactat.
N-as vrea sa cred ca orange apeleaza la practici abuzive, tertipuri etc.... asa ca va rog sa-mi comunicati procedura clara si functionala pentru retragerea din abonamentul pe care nu l-a acceptat si pt care nu i-a fost cerut acordul in niciun fel. De asemenea, procedura pentru returul telefonului primit.
Multumesc !
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Îmi cer scuze pentru informațiile anterioare. Adresele pentru contact Orange Romania Communications tocmai au fost modificate. Poți trimite sesizări la: infoclienti@orange.com, sesizari@orange.com sau poți folosi formularul de contact de aici.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

DanielaH
Moderator
Salut, Dri_trek! Dacă este vorba despre un contract încheiat cu Orange Romania Communications, adresele de e-mail la care poți face o sesizare sunt: - Info@fix.orange.ro - sesizari@fix.orange.ro Dacă este vorba despre un contract semnat cu Orange România, poți folosi oricare din modalitățile din pagina de contact https://www.orange.ro/contact/.

Dri_trek
Începător
Tocmai, nu cred c-ati citit intrebarea : info@fix.orange.ro, singura indicata in contract, nu functioneaza (vedeti prin screen-ul atasat)... Ps : Este vorba de un contract apartinand anterior Telekom.

DanielaH
Moderator
Am înțeles. Mulțumim pentru sesizare! O s-o transmitem mai departe colegilor noștri. Inițial ai scris info@orange.fix.ro și de aici a apărut confuzia.

DanielaH
Moderator

Îmi cer scuze pentru informațiile anterioare. Adresele pentru contact Orange Romania Communications tocmai au fost modificate. Poți trimite sesizări la: infoclienti@orange.com, sesizari@orange.com sau poți folosi formularul de contact de aici.

Dri_trek
Începător
Multumesc!