anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Se poate platii factura din punctele thank you acumulate?

Emy
Junior entuziast
Se poate platii factura din punctele Thank You?
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
Din 2010 nu se mai poate achita factura cu puncte thank you.. Speram sa se schimbe acest lucru si sa putem folosi punctele primite pentru ce dorim... Le poti folosi doar pentru achiziția de dispozitive si accesorii sau le poti transfera către alt client Orange..

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

Jay
Campion certificat
Din 2010 nu se mai poate achita factura cu puncte thank you.. Speram sa se schimbe acest lucru si sa putem folosi punctele primite pentru ce dorim... Le poti folosi doar pentru achiziția de dispozitive si accesorii sau le poti transfera către alt client Orange..

Vio73
#StarMember
Normal că nu se poate. Punctele thank you se pot folosi doar la achiziția de produse sau accesorii.

Tina
Cunoscător certificat
Din păcate, nu se mai poate plăti factura cu punctele obținute la programul de fidelizare, așa cum spune Jay. Personal, cred ca acest lucru este un minus al programului de fidelizare. Dacă punctele sunt cadou, așa sa fie. Sa putem sa le utilizam cum dorim și când dorim, fără ca acestea sa își proasta valabilitatea. Dar factura se poate plăti online din My Orange.

Miha_Z
#StarMember
Din pacate nu se mai poate, dar mi-ar place sa se reintroduca acea varianta de plata. Cand mai ramane de achitat o mica parte din factura, e utila plata cu puncte thank you din contul My Orange, decat vizita in magazin.

Romeo_
Senior certificat
Nu fiti tristi ca nu se poate / Factura sa o platiti / Cu puncte acumulate / Chiar de asta va doriti / Poate Orange o sa vada / A voastra dorinta mare / Si apoi pe viitor / Sa si faca o schimbare 😉

Neaplicabil
sunt ABSOLUT de acord ca ar trebui reintrodusa optiunea de a plati la abonament,cred ca majoritatea ar face asta. la abonament sau la prepay... mie mi-ar fi si mai usor pentru ca pe o raza foooarte mare nu sunt shopuri orange. am avut o problema cu un prepay,o suma mare stransa in puncte a disparut in neant,ceea ce e f ciudat,pentru ca aveam 2 cartele,luate in acelasi timp,folosite lunar (mainly for net),dar cu optiuni diferite(am avut 5 astfel de cartele pentru ca noi suntem 5,dar 2 am vrut sa le trec la abonament), de aceea una avea multe puncte. ei,la cea cu puncte putine ramasesera pct,la cealalta au disparut. nu imi explic,dar se intampla. nu am "investigat" problema,dar,daca as fi putut plati pe abonament sau cartela cu ele,chiar si putin,ar fi fost mult mai bine. e bine si asa,in produse.

Neaplicabil
Nu se poate plati factura cu puncte thank you