anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Am doua abonamente pe care nu le recunosc

Ionel_6
Junior
Am doua numere de telefon pe care nu le recunosc. Ce inseamna ele?
14 Răspunsuri 14

Jay
Campion certificat
Unde le ai?.. In contul Orange? In factura?..

svetalex
Senior certificat
Unde ai vizualizat informația referitoare la numerele de telefon pe care nu le recunoști? Ai primit o factură pe numele tău? Ar trebui să soliciți printr-un mesaj (https://www.orange.ro/contact/) informații legate de data încheierii abonamentelor și în cazul în care este o fraudă este necesar să sesizezi organele de poliție

Miha_Z
#StarMember
Buna. Le ai la tine in cont? Adica ar fi doua abonamente despre care nu stii? Trebuie sa fii mai explicit pentru a intelege mai bine situatia.

FaraUnID
Campion certificat
Si noi trebuie sa dam in stele astfel incat sa ghicim ce numere de telefon necunoscute ai si ce insemna ele? Sunt numere de fix, de mobil, sunt servicii premium, sunt numere nationale, sunt numere internationale?

Ionel_6
Junior
Am doua telefoane necunoscute în Contul meu My Orange. Unul este 0740xxxxxx, facturat cu 53,46 lei, al doilea telefon este 0744xxxxxx facturat cu 58,33 lei. Am cerut explicații unui agent Orange dar a spus că închide pentru informații suplimentare și încă nu am primit. E drept că au trecut doar 2 ore.

svetalex
Senior certificat
@Ionel_6 pentru confidențialitatea datelor, este mai bine să nu oferi informații cum ar fi numerele de telefon, sau date personale. Îți sugerez să revi asupra comentariului tău de mai sus și să editezi numerele de telefon

Miha_Z
#StarMember
Luna trecuta apareau acele numere in contul tau? Ai fost contactat de vreun operator si ti-ai dat acordul fara sa-ti dai seama pentru noi abonamente?

Jay
Campion certificat
Ai portat numere de telefon din alta rețea?.. Ca atunci ar trebui sa fie numerele provizorii, pentru perioada de la solicitarea portarii si pana la finalizarea portarii, cand numerele provizorii se înlocuiesc cu cele portate..

Ionel_6
Junior
Foarte probabil să fi apărut. Eu mărturisesc că nu prea știu să citesc informațiile din contul My Orange. Sunt cu plățile la zi și nu știu unde găsesc factura de luna trecută.

Ionel_6
Junior
Nu am portat numărul meu. De cand ma stiu sunt la Orange.

FaraUnID
Campion certificat
Sa clarificam putin treaba: 1. Ai apeluri catre numerele de telefon mentionate de tine si facurate cu sumele respective? sau 2. Pe contul de abonat ai observat acele 2 numere de telefon, respectiv abonamente si pe care nu le recunosti?

Miha_Z
#StarMember
@Ionel_6 in My Orange te duci in Consum si facturi si acolo ai rubrica cu Facturi dar si cu Rate. Cele 2 cumulate din fiecare luna dau suma totala a facturii. Uita-te si vezi daca in lunile trecute figurau numerele pe factura.

Miha_Z
#StarMember
@Ionel_6 ai aflat ce era cu acele numere pe cont? A fost vreo greseala de facturare sau abonamente noi facute fara stirea ta?

Ionel_6
Junior
Mi s-a spus că erau niște nr de telefon în contul cărora se încărcau informații suplimentare pentru INTERNET. În cele din urmă mi s-a acceptat cererea de reziliere a lor și aștept ca ele să fie radiate/anulate.