anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Plata servicii internet din my orange

Kata78
Începător
Am cont in My Orange un nr de prepay. Cum pot plati din aplicatie pentru serviciu de internet si TV ?
1 Soluţie acceptată‚

teacher_
#StarMember
Salut! Oricarui serviciu de internet și tv de la Orange ii este alocat și un număr de telefon. Trebuie sa te înregistrezi și cu acest număr in aplicația My Orange și astfel să efectuezi plata. Acel număr de telefon îl regăsești pe factura de servicii. Sau poți intra in aplicația My Orange, de pe contul tău, în ramura facturi, scrii acel număr de telefon sau codul de abonat și astfel poți efectua plata direct cu cardul. Ai atașat și un screen shot

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

teacher_
#StarMember
Salut! Oricarui serviciu de internet și tv de la Orange ii este alocat și un număr de telefon. Trebuie sa te înregistrezi și cu acest număr in aplicația My Orange și astfel să efectuezi plata. Acel număr de telefon îl regăsești pe factura de servicii. Sau poți intra in aplicația My Orange, de pe contul tău, în ramura facturi, scrii acel număr de telefon sau codul de abonat și astfel poți efectua plata direct cu cardul. Ai atașat și un screen shot

Kata78
Începător
Nu este un nr de abonament Orange…este de prepay Orange! Imi cere sa adaug un nr de abonament ptr alte servicii…multumesc

teacher_
#StarMember
Și eu am un abonament de internet, dar totuși am un număr de telefon alocat, in baza caruia plătesc în shop-uri sau online. Dacă o să te uiți pe o factura, sau pe contractul de servicii o sa îl descoperi.

DanielaH
Moderator
@Kata78, ai reușit să faci plata? În rubrica respectivă poți introduce și codul de abonat, în cazul în care abonamentul de internet nu are asociat și un număr de voce în My Orange. Codul de abonat îl găsești pe factură.