anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

greșeli la plata facturii

Elena_391
Începător
Bună ziua. Daca factura trecuta a fost platita greșit la următoarea factura se pune diferenta facturii trecute sau se pune toata suma de la factura trecuta?
1 Soluţie acceptată‚

Anca07
#StarMember
Buna Elena, Nu stiu daca am inteles bine ce inseamna sau la ce te-ai referit cand ai spus ca ai platit gresit factura. Poate ne poti da mai multe detalii. Ce iti pot spune e ca daca ai platit bani in plus, contul tau ramane cu diferenta pe minus, adica Orange trebuie sa iti "dea" acei banuti, si ii vei primi ca si minus din urmatoarea factura, adica vor fi scazuti odata cu urmatoarea factura, si tu vei plati doar diferenta. Daca nu am inteles bine problema ta, te rog sa revii si sa detaliezi putin. Multumesc!

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

Anca07
#StarMember
Buna Elena, Nu stiu daca am inteles bine ce inseamna sau la ce te-ai referit cand ai spus ca ai platit gresit factura. Poate ne poti da mai multe detalii. Ce iti pot spune e ca daca ai platit bani in plus, contul tau ramane cu diferenta pe minus, adica Orange trebuie sa iti "dea" acei banuti, si ii vei primi ca si minus din urmatoarea factura, adica vor fi scazuti odata cu urmatoarea factura, si tu vei plati doar diferenta. Daca nu am inteles bine problema ta, te rog sa revii si sa detaliezi putin. Multumesc!

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Daca ai platit partial, normal ar fi sa se adauge doar diferenta de plata. Dar nu stiu daca Orange accepta facturi platite partial.
Client Orange

Vio73
#StarMember
Salutare! Nu știu la ce te referi când spui plătită greșit! Dacă te referi la faptul că ai plătit mai mult data trecută, este evident că vei plati data viitoare doar diferența, pentru că acel surplus îți apare cu minus pe cont. Eu așa fac lună de lună și mereu am soldul cu minus, adică bani in plus pentru facturile următoare. Succes!