anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Facturi umflate

Costilix
Începător
M-ati jefuit de 175 lei taxa inchidere abonament 0758xxxxxx plus resursele nefolosit timp de 2 luni. Abia astept raspunsul de la ANPC ca sa pot merge la Instanta. Abia astept sa vad ce imi oferiti la schimb ca sa retrag plangerile. orange: un mare SCAM, asta e deviza dvs.
7 Răspunsuri 7

Jay
Campion certificat
Salut! Taxa de închidere abonament stiu ca nu exista.. dar, daca închizi mai devreme de perioada minima contractuala și ai beneficiat de reduceri la telefon, abonament, etc.. da, achiti o suma, care reprezinta reducerile de care ai beneficiat.. insa, numai Orange, știe exact cum a calculat-o..

mariancirjau
Junior entuziast
din cate stiu se ia o taxa de reziliere din abonament gen exemplu 10% pe 2 luni neutilizate si apoi daca mai aveai rate la terminal se achita

Jay
Campion certificat
Din februarie 2020 nu se mai taxează renunțarea la servicii înainte de contract, se plătesc bonusurile primite la prelungirea contractului, daca se renunță mai devreme la el.. Informații se găsesc și aici.. https://comunitate.orange.ro/questions/2234290-taxele-reziliere-abonament-termen N-ar fi ok sa fie taxa reziliere.. doar plata unui beneficiu primit, în ideea prelungirii unui contract cu 24 de luni și renunțarea mai devreme.. sau, ultima factura emisa pentru abonament, la 30 de zile de la cererea de reziliere.. pentru ca cererea se depune cu 30 de zile înainte de emiterea următoarei facturi.. iar, factura care se emite după cele 30 de zile este ultima..

queensoft
Explorator
Eu n-am inteles nimic din intrebarea petitionarului. Ce scrie, concret, pe factura respectiva? Cum adica "resurse nefolosite" ?! Nu este obligatoriu sa folosesti vreun serviciu pe care-l platesti. Adica faci un abonament pentru castraveti, nu intereseaza pe nimeni ce faci tu cu castravetii aia. Dar este obligat sa platesti servciile respective.!!

delfinas
#StarMember
Adica timp de 2 luni probabil ca mai avea ceva de plata pentru un telefon luat pe abonament sau bonusurile primite la prelungirea contractului.

FaraUnID
Campion certificat
Cat timp prezinti lucrurile cu jumatati de masura, nu te astepta la raspunsuri care sa faca lumina in acest caz. Si eu pot sa spune ca am platit 1000 euro pe un City Break. Consideri relevant sau faptul ca trebuie precizat daca a fost 1000 euro: de caciula sau de familie, doar cazare / zi, sau pentru tot sejurul (transport avion, preluare aeroport, cazare, asigurare, ultra all inclusive) ?!?!?!

mihai_13
Maestru
Costilix - din pacate pentru tine sigur nu ai sa ai sorti de izbanda :)) Chestia (""Abia astept sa vad ce imi oferiti la schimb ca sa retrag plangerile"") seamana un pic a santaj din partea ta ... sincer eu cred ca blufezi (plangerea la ANPC nu exista) nu ai carti bune in mână 😉