anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Exista desfasurator pentru apelurile primite?

Mally
Începător
Buna ziua, va rog sa imi spuneti daca pot sa scot desfasuratorul cu apelurile primite. Mentionez ca sunt titular de contract.
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember
Nu exista un desfasurator cu apelurile primite, din motive de GDPR, însă poți vedea aceste apeluri în telefon, la istoric convorbiri.

Vizualizare soluţie în postul original

24 Răspunsuri 24

Vio73
#StarMember
Nu se poate cu cele primite, doar cu cele efectuate, din câte știu eu. Poate doar să te adresezi operatorului.

Mally
Începător
Im raport detalii apar doar apeluri date nu si cele primite. Cum le vad pe cele primite? Mulțumesc frumos!

Vio73
#StarMember

Am căutat și pe Forumul Softpedia și nu există așa ceva.

https://forum.softpedia.com/topic/795770-desfasurator-apeluri-primite/

Nu cred să ai nici această posibilitate (la operator). Din câte știu eu, doar Parchetul și alte instituții (gen Poliție) pot cere așa ceva. S-ar încălca și regulamentul GDPR. Îmi pare rău!

teacher_
#StarMember
Nu se poate scoate formular cu apelurile primite... Poți să vezi doar cele efectuate. Este și unul dintre principiile GDPR

Razvan
#StarMember
Nu exista un desfasurator cu apelurile primite, din motive de GDPR, însă poți vedea aceste apeluri în telefon, la istoric convorbiri.

Jay
Campion certificat
Nu are cum sa apara in desfasuratorul tau ce apeluri au facut alti clienti.. e ca si cum cineva ar da lista cu apelurile efectuate de tine unui străin.. nu te-ar deranja? În desfasuratorul tau apar doar apelurile inițiate de tine... nu primite.

teacher_
#StarMember
Update ... Am făcut un prinț screen cu o parte din apelurile făcute de mine, care îmi apar in contul meu.. după cum vezi, toate sunt apeluri inițiate de mine. Cele pe care le-am primit, nu apar. Iar dacă soliciți asta unui consultant, vei fi refuzată. Doar daca se depune o plângere penală și exista o hotărâre judecătorească se pot accesa conversațiile telefonice primite.

Miha_Z
#StarMember
Buna, chiar daca esti titularul de contract tot nu vei putea obtine desfasuratorul pentru apelurile primite.

Anonim
Neaplicabil
Mi se pare normal să ți se dea lista cu apelurile inițiate de tine și NU cele primite. Nu văd logica unui asemenea desfășurător al apelurilor primite. Pentru ce îți trebuie?

Fan curier spune ca mi-a trimis sms sa ma anunte ca am de ridicat un colet, eu nu am primit . Este de folos o lista de sms primite sa poti dovedi ca ai dreptate.

Util sau nu, in factura apare doar ce se factureaza (adica ce ai de plata). Nu stiu daca se poate cere un desfasurator cu apelurile si sms-urile primite.

Laura_cio
Senior
In factura detaliata se poate vedea doar numărul pe care l-ai apelat, durata apelului și costul.

delfinas
#StarMember
Tu esti titularul, dar nu folosesti tu telefonul si vrei sa afli cine ti-a sunat sotul sau copilul, din cate deduc eu. Am o veste trista: nu poti primi lista cu apeluri/mesaje primite, ci doar cu cele date. Nu ai alta solutie decat sa te uiti direct in telefon, daca nu e sters istoricul, dar nu stiu cat de corect/legal e, chiar daca tu esti titulara abonamentului.

Ascary
Campion certificat
Sunt unele aplicatii,cam scumpe intradevar,care pot urmari activitatea unui telefon,cu conditia ca aceasta sa fie instalata si pe telefonul țintă.