anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum se calculeaza facturile de la abonamente?

Batman1
Începător
As dori sa stiu si eu cum calculati voi de la orange facturile de la abonamente?
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Bun venit în Comunitate, Batman1! Pe fiecare factură vei regăsi contravaloarea abonamentului/ abonamentelor pe luna în curs (în avans) și costurile suplimentare (dacă este cazul) pentru luna de facturare încheiată. În plus față de ce au spus mihai_13 și Vio73, cursul de schimb valutar la care se va face facturarea este reprezentat de valoarea rezultată ca media cursurilor de vânzare EUR/ RON publicate pe site-urile băncilor BRD, Banca Transilvania și ING Bank în ziua lucrătoare anterioară zilei emiterii facturii, la ora 15:00. Dacă ne spui care este situația ta punctuală care a generat această întrebare, vom putea răspunde mai specific la ea. Te așteptăm cu mai multe detalii.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

mihai_13
Maestru
Batman1 nu reprezint eu Orange dar poti sa-ti spun ca se calculeaza la fel in toate retelele gsm din tara abonamentul (de ex abonamentul meu) 15 euro + costurile suplimentare - toate la cursul valutar actual . - daca ai o probleme obiectiva te rugam sa o expui ...

Vio73
#StarMember
Salutare! Nici eu nu sunt vreun reprezentant Orange, dar detalii despre ce include factura găsești aici: https://www.orange.ro/help/ce-informaii-conine-factura-mea-de-servicii-5 sau aici: https://www.orange.ro/help/factura-plati-si-consum/info-consum Succes!

DanielaH
Moderator
Bun venit în Comunitate, Batman1! Pe fiecare factură vei regăsi contravaloarea abonamentului/ abonamentelor pe luna în curs (în avans) și costurile suplimentare (dacă este cazul) pentru luna de facturare încheiată. În plus față de ce au spus mihai_13 și Vio73, cursul de schimb valutar la care se va face facturarea este reprezentat de valoarea rezultată ca media cursurilor de vânzare EUR/ RON publicate pe site-urile băncilor BRD, Banca Transilvania și ING Bank în ziua lucrătoare anterioară zilei emiterii facturii, la ora 15:00. Dacă ne spui care este situația ta punctuală care a generat această întrebare, vom putea răspunde mai specific la ea. Te așteptăm cu mai multe detalii.

Razvan
#StarMember
Bun venit! Contravaloarea abonamentului pe luna viitoare și costurile suplimentare pe luna în curs.