anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum se calculeaza facturile de la abonamente?

Batman1
Începător
As dori sa stiu si eu cum calculati voi de la orange facturile de la abonamente?
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Bun venit în Comunitate, Batman1! Pe fiecare factură vei regăsi contravaloarea abonamentului/ abonamentelor pe luna în curs (în avans) și costurile suplimentare (dacă este cazul) pentru luna de facturare încheiată. În plus față de ce au spus mihai_13 și Vio73, cursul de schimb valutar la care se va face facturarea este reprezentat de valoarea rezultată ca media cursurilor de vânzare EUR/ RON publicate pe site-urile băncilor BRD, Banca Transilvania și ING Bank în ziua lucrătoare anterioară zilei emiterii facturii, la ora 15:00. Dacă ne spui care este situația ta punctuală care a generat această întrebare, vom putea răspunde mai specific la ea. Te așteptăm cu mai multe detalii.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

mihai_13
Senior certificat
Batman1 nu reprezint eu Orange dar poti sa-ti spun ca se calculeaza la fel in toate retelele gsm din tara abonamentul (de ex abonamentul meu) 15 euro + costurile suplimentare - toate la cursul valutar actual . - daca ai o probleme obiectiva te rugam sa o expui ...

Vio73
Campion certificat
Salutare! Nici eu nu sunt vreun reprezentant Orange, dar detalii despre ce include factura găsești aici: https://www.orange.ro/help/ce-informaii-conine-factura-mea-de-servicii-5 sau aici: https://www.orange.ro/help/factura-plati-si-consum/info-consum Succes!

DanielaH
Moderator
Bun venit în Comunitate, Batman1! Pe fiecare factură vei regăsi contravaloarea abonamentului/ abonamentelor pe luna în curs (în avans) și costurile suplimentare (dacă este cazul) pentru luna de facturare încheiată. În plus față de ce au spus mihai_13 și Vio73, cursul de schimb valutar la care se va face facturarea este reprezentat de valoarea rezultată ca media cursurilor de vânzare EUR/ RON publicate pe site-urile băncilor BRD, Banca Transilvania și ING Bank în ziua lucrătoare anterioară zilei emiterii facturii, la ora 15:00. Dacă ne spui care este situația ta punctuală care a generat această întrebare, vom putea răspunde mai specific la ea. Te așteptăm cu mai multe detalii.

Razvan
Campion certificat
Bun venit! Contravaloarea abonamentului pe luna viitoare și costurile suplimentare pe luna în curs.