anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot plati factura in contul online (ORO si OROC)?

lirritee
Junior
ce se intampla cu site-ul? afiseaza o versiune imposibila: nu pot plati simplu on line factura. faceam asa de ani de zile si azi....hop....o brambureala totala. doar la mine????
1 Soluţie acceptată‚

lirritee
Junior
Buna. Solutia: verifici codul de abonat de pe factură. client Orange: codul de abonat începe cu 0 sau 1; client Orange Romania Communications: codul de abonat începe cu 3 sau 4. Dacă ai servicii Orange, ai nevoie de cont My Orange. Dacă ai servicii Orange Romania Communications, ai nevoie de cont My Orange Fix. Dacă ai și servicii Orange și servicii Orange Romania Communications, ai nevoie de cont My Orange și cont My Orange Fix. ... intrand pe my myorange nu puteam vizualiza nimic, deci nici factura, deci nu stiam ce cod abonat am...Mda.. sper sa ajute informatiile. Toate cele bune.

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

delfinas
#StarMember
lirritee, bun venit in Comunitate!!! Poți face un printscreen, ca să înțelegem care e problema? Să nu lași date personale la vedere, sa le ștergi din poză!

lirritee
Junior
Merci pt reactivitate. Am reusit pana la urma. Nu stiam ca e o diferenta intre myorange si myorangefix. Si nici intre orange nu stiu cum si orange-nu stiu cum-cu communications. Si mi a fost clar asta dupa ce am intrat de pe edge(am lasat balta chrome). Multumesc din nou pt intentia de a ma ajuta.

delfinas
#StarMember
Cu drag!!! Bine ca ai reusit sa rezolvi situatia, asta e important!

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@lirritee salut și bine ai venit în Comunitate! Ca să fie de ajutor și pentru alți membri din Comunitate, ne poți oferi, te rog mai multe detalii despre situație și cum ai rezolvat? Te refereai la My Orange sau My Orange Fix? Și cum ai reușit să plătești factura? Mulțumim!

lirritee
Junior
Buna. Solutia: verifici codul de abonat de pe factură. client Orange: codul de abonat începe cu 0 sau 1; client Orange Romania Communications: codul de abonat începe cu 3 sau 4. Dacă ai servicii Orange, ai nevoie de cont My Orange. Dacă ai servicii Orange Romania Communications, ai nevoie de cont My Orange Fix. Dacă ai și servicii Orange și servicii Orange Romania Communications, ai nevoie de cont My Orange și cont My Orange Fix. ... intrand pe my myorange nu puteam vizualiza nimic, deci nici factura, deci nu stiam ce cod abonat am...Mda.. sper sa ajute informatiile. Toate cele bune.

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@lirritee mulțumim mult pentru clarificări, vom marca răspunsul tău ca soluție pentru a-i ajuta și pe ceilalți membri.