anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum fac plata facturii online cu cardul?

felicia___
Junior
Am ajuns, cu plata facturii online, la pasul: Completez datele cardului.
Vă rog să-mi spuneți: asta înseamnă că transcriu cifrele scrie în relief de pe cardul meu sau ce altceva? MULȚUMESC.
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
1. Completezi cifrele scrise în relief pe fata cardului, perioda de valabilitate a cardului si codul CVV trecut pe spatele cardului. 2. Dupa ce ai completat toate, acestea urmeaza sa primesti pe numarul de telefon mobil pe care l-ai lasat la banca in momentul incheierii contractului, un SMS cu un cod de autorizare asa numitul OTP–ONE TIME PASSWORD. 3 . Completezi acel cod in campul dedicat si astepti confirmarea.

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

teacher_
#StarMember
Salut! Da, trebuie sa scrii cele 16 cifre in ordinea lor, fara spatii (spatiile se pun automat, sau se lasă așa). Apoi sa pui data de expirare și cele 3 cifre din spatele cardului (daca ele există)

Jay
Campion certificat
Dacă ai ajuns până aici.. acolo unde nu stii ce să scrii, la finalul rândului respectiv apare un semn mic de intrebare "?".. dacă apeși pe el, iti afiseaza ce anume trebuie să scrii in spatiul respectiv..

Ascary
Campion certificat
Ce de intrebari in ultimul timp privind platile online :))) Cred ca lumea e panicata si vrea sa renunte la platile fizice.

FaraUnID
Campion certificat
1. Completezi cifrele scrise în relief pe fata cardului, perioda de valabilitate a cardului si codul CVV trecut pe spatele cardului. 2. Dupa ce ai completat toate, acestea urmeaza sa primesti pe numarul de telefon mobil pe care l-ai lasat la banca in momentul incheierii contractului, un SMS cu un cod de autorizare asa numitul OTP–ONE TIME PASSWORD. 3 . Completezi acel cod in campul dedicat si astepti confirmarea.

felicia___
Junior
Bună ziua! Mulțumesc frumos pentru răspunsul lămuritor, ce-mi indică pas cu pas toate operațiile (inclusiv cele ce care-mi vor fi cerute în continuare)! O zi bună!

DanielaH
Moderator
Vom selecta noi răspunsul lui FaraUnID ca soluție pentru că este cel mai complet. @felicia, te rugăm să revii cu feedback și să ne confirmi că ai efectuat plata și că te-au ajutat răspunsurile primite în Comunitate! Numai bine!

felicia___
Junior
OK! Mulțumesc! O zi bună! f.

Vio73
#StarMember
E foarte simplu să urmărești pașii de acolo!