anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce se întâmplă cu costul suplimentar?

Brînzei_Mihaela
Începător
Ce sa fac in momentul de față când îmi apare acest cost suplimentar? Și totuși mai am de consumat 6GM, internet din bonus vechimea?
Pana in data de 08/01/2022 ora 06:41 mai aveati: 961 min nat, 100 min intl UE, 6 MB net bonus vechime, min si SMS Orange nelimitat, SMS nat nelimitat, costul suplimentar era 1.68 EUR , din care: 1.68 EUR din internet national
Ce ar trebui sa fac? Aștept răspuns urgent! Nu mi se pare corect! Voi renunța la serviciile acestei companii!
1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Daca mai ai 6MB (megabytes)...e ca si cand nu i-ai avea. Nu mi-e clar de ce nu ti-a luat intai acel bonus (nu foarte mare oricum, dar chiar si asa) inainte sa intre pe cost suplimentar. Cum zicea si Mihai, cel mai bine ia legatura cu cei de la Relatii Clienti. Fie la 300, fie pe chat Djingo, folosind link-ul asta: https://www.orange.ro/servicii/chatbot/. De preferat de pe un PC, nu de pe telefon. Pentru ca: 1. scrii mai usor de pe o tastatura fizica de calculator, si 2. esti deja pe minus cu netul mobil. 🙂 Ma rog, daca ai WiFi, ai putea sa intri si de pe telefon, cu telefonul conectat la WiFi. Dar daca ai WiFi, in principiu, e mai greu sa ajungi pe minus cu internetul national. Tu stii mai bine. 🙂
Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

mihai_13
Maestru
Brînzei Mihaela - cat de repede ? - incearca sa ei legatura cu serviciul clienti la numarul 300 - noi pe comunitate nu avem acces la cost control ... posteaza si un print cu (,) cost control .. ca nu e clar ce ai tu megabiti sau gigabiti ramasi ...

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Daca mai ai 6MB (megabytes)...e ca si cand nu i-ai avea. Nu mi-e clar de ce nu ti-a luat intai acel bonus (nu foarte mare oricum, dar chiar si asa) inainte sa intre pe cost suplimentar. Cum zicea si Mihai, cel mai bine ia legatura cu cei de la Relatii Clienti. Fie la 300, fie pe chat Djingo, folosind link-ul asta: https://www.orange.ro/servicii/chatbot/. De preferat de pe un PC, nu de pe telefon. Pentru ca: 1. scrii mai usor de pe o tastatura fizica de calculator, si 2. esti deja pe minus cu netul mobil. 🙂 Ma rog, daca ai WiFi, ai putea sa intri si de pe telefon, cu telefonul conectat la WiFi. Dar daca ai WiFi, in principiu, e mai greu sa ajungi pe minus cu internetul national. Tu stii mai bine. 🙂
Client Orange

delfinas
#StarMember
Daca mai ai 6 MB, cum a zis si Radu, practic nu mai ai net, l-ai papat deja pe tot si, pana la urmatoarea reincarcare sau pana la urmatoarea activare a beneficiilor din abonament, vei face cost suplimentar daca mai folosesti datele mobile. Aici nu e vina Orange, degeaba te superi si ameninti ca iti iei jucariile si pleci.

Razvan
#StarMember
Ai primit cumva un sms de 321, prin care te-au înștiințat că nu mai ai internet disponibil inclus și că se vor activa pachete de 200 Mb/1 euro? Verifică în telefon.

Noah
Explorator entuziast
Nu mai ai net . Cei 6 MB sunt egal cu zero și sigur sunt consumați la momentul primirii mesajului pentru că actualizarea se face lai greu . Multi o pățesc de sărbători pentru că se trimit felicitări care au MMS in ele, cu Moșul, clopoței și reni cu coarnele mari Nu e panică și nu sunt sume mari. Ciudat e că nu ai primit SMS de avertizare, eu primesc înainte de a depăși datele . Eu mai fac depășiri și cost suplimentar pentru că mai donez prin SMS la copii cu boli grave, îmi rup inima când văd Orange aici face o treabă excelentă pentru că instant primești confirmarea cazului unde donezi .

Iliutaedu93
Începător
Este posibil sa fac atâta cost in Roaming? Am primit mesaj ca a ajuns la limita de 50€ cost suplimentar și numai merge netul

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
E posibil. Depinde de tara. In ce tara esti? Esti pe abonament? Daca da, ai resurse de roaming incluse in abonament?
Client Orange

Iliutaedu93
Începător
Ungaria Austria Slovenia Italia Franța Germania Spania, lucrez pe camion și la 4-5 zile vin 2-3 zile in țara. Am 16.3GB in Roaming.. mi sa spus ca sunt restricționat pentru internet ca am ajuns la 50€ limita.. de unde am făcut 780€? Dacă limita maxima e de 50€