anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce înseamnă „pachet net - internet tarifat” spre deosebire de „net - internet inclus” din factura desfășurător

Eirini
Începător
Factura a aparut foarte încărcată, cu 73 euro, datorită acestui ” internet tarifat ”, deși nu s-a consumat tot traficul. Toată factura apare” presărată ”cu aceste costuri...
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat

Internetul tarifat este internetul pentru care ai fost taxată (daca ai depasit traficul inclus), iar internetul inclus este cel pe care il ai tu in abonament si apare in desfasurator cu "0" cost.

 

Daca nu ai consumat tot netul si totusi ai internet tarifat, eu vad doar 2 variante:

- ai fost plecată din țară și ai depasit limita pe care o ai in SEE sau

- e o eroare, care se poate rezolva apeland serviciul clienti la numarul 300 sau scriind despre situație pe chat sau prin mail.

https://www.orange.ro/eContact/

Vizualizare soluţie în postul original

22 Răspunsuri 22

Florin
Cunoscător
Vina mea ca nu am specificat, sunt pe abonament și am doar 6GB la AB de 11e. Chiar nu poate ridica Orange-ul internetul la abonamentele low-cost?? În comparație cu cartela, netul la abonamente este f f puțin, mai ales ca suntem în secolul internetului..... Asta e, mai am 6 luni de abonament și poate trec pe cartela (mai ieftin, net foarte mult)..... Sunt cam supărat pe ei, stau mereu să-mi controlez netul ca să nu depășesc, ma rog, aștept pana pe 18 cand îmi baga acei 6GB ‍♂️Mulțumesc tuturor pentru răspunsuri.

teacher_
#StarMember
Poți să treci liniștit la prepay de 6 Euro, ar trebui să ieși mai bine la datele mobile.

Florin
Cunoscător
Acum m-am uitat la ofertele prepay, cu 5e activez opțiunea unde netul ajunge la 55GB....minite nelimitate în rețea, 1000 min/naționale.... Super avantajos fata de 11e cu 6GB.....

Razvan
#StarMember
Ai achiziționat vreun telefon cu acest pachet Orange Me 11?

Florin
Cunoscător
@Razvan: Da.... Știu, nu pot renunța pana la finalul perioadei contractuale

Vio73
#StarMember
Abonamentele cu subvenții la telefoane au, din păcate, puțin internet inclus!

Florin
Cunoscător
@Vio73 Niciodată nu am înțeles politica lor. Abonații care cotizează lunar o suma de bani, cumpara telefon pe care știm cu toții ca se plătește în rate prin abonament, și tot abonatul are beneficii minime fata de un posesor de cartela care poate plăti o suma mica de bani și beneficiază de avantaje mai bune fata de abonat. Știu ca e politica generala, la Vdf e la fel.....

Vio73
#StarMember
La abonamentele care îți permit să faci rate, internetul inclus este ok. Sigur, ar trebui să fie mai mult, dar asta este altă poveste. Problemă este la abonamentele cu subvenție... Mi se pare foarte puțin să ai 5 gb la 11 euro, de exemplu.