anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Am platit de 2 ori aceiasi factură, cum pot anula una dintre ele?

Bursuc19
Începător

Bună ziua, am platit de 2 ori aceiasi factură, cum pot anula una dintre ele?

1 Soluţie acceptată‚

vladut12am
Cunoscător certificat

Salutare!

Dacă din greșeală ai plătit de 2 ori aceeași factură, ultima sumă achitată ar trebui să fie scăzută din valoarea următoarei facturi emise.

Este ca și cum ai face o plată în avans pentru 2 facturi. Asta ai și făcut, dar involuntar în cazul tău.

Așadar, te sfătuiesc să te liniștești, pentru că uneori mai au loc astfel de situații și nu ar trebui să se întâmple nimic rău.

Succes!🙂

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

vladut12am
Cunoscător certificat

Salutare!

Dacă din greșeală ai plătit de 2 ori aceeași factură, ultima sumă achitată ar trebui să fie scăzută din valoarea următoarei facturi emise.

Este ca și cum ai face o plată în avans pentru 2 facturi. Asta ai și făcut, dar involuntar în cazul tău.

Așadar, te sfătuiesc să te liniștești, pentru că uneori mai au loc astfel de situații și nu ar trebui să se întâmple nimic rău.

Succes!🙂

Vio73
#StarMember

Salutare!

Trebuie depusă o sesizare din secțiunea Contact:

https://www.orange.ro/contact/

Dar cel mai bine este să-i lași pentru facturile viitoare.

Vor trece câteva zile până ți se vor returna banii și te apropii de următoarea factură. Eu fac luna treaba respectivă, adică plătesc în plus și am bani pentru factura următoare.

Baftă!

RafaHelper
#StarMember

Salut @Bursuc19,

Nu poți anula plata daca este corectă, suma achitata pe plus se va scadea din următoarea factură.

Daca faceai o plata catre un alt cont de abonat, puteai cere sa iti fie rambursați banii pentru ca in acest caz vorbim de o greșeală.