anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

pot utiliza Apple pay daca am number share activat si nu am telefonul cu mine?

Albion
Începător
Buna! Pot utiliza Apple pay daca am number share activat si nu am telefonul cu mine?
1 Soluţie acceptată‚

RafaHelper
#StarMember
Salut @Albion, ‏‏‎ ‎ Am confirmat si cu Apple întrebarea ta si nu este nevoie sa ai un telefonul cu tine după ce ai configurat serviciul si nici opțiunea number share sau eSIM pe acel ceas pentru a utiliza Apple Pay. ‏‏‎ ‎ In plus, pentru a utiliza Apple Pay pe Apple Watch trebuie sa: - ai un dispozitiv eligibil, adica Apple Watch in cazul tau - un card acceptat de la un emitent de carduri participant - cea mai recentă versiune de iOS, watchOS sau macOS - un ID Apple autentificat în iCloud ‏‏‎ ‎ Mai multe detalii găsești si in acest articol: https://support.apple.com/ro-ro/HT204506 ‏‏‎ ‎ Daca te-a ajutat acest răspuns nu uita sa apeși ❤ sau sa il marchezi ca soluție.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

Neaplicabil
Apple Pay din cate stiu n-are legatura cu numarul de telefon (sau cu Number Share-ul), are legatura cu cardul si NFC-ul. Deci, eu unul as zice ca da... Dar se poate sa ma insel. Nu am un Apple Watch, cu toate ca am un iPhone (si folosesc Apple Pay), si nu am Number Share. Asa ca nu pot sa testez. Dar...la o prima vedere, as zice ca da, se poate. Poti eventual sa testezi chestia asta. Si, ca masura de precautie in caz ca nu merge, sa ai si cardul fizic.

FLo1
#StarMember
Daca datele de card sunt memorate si pe ceas (nu doar în telefon) si se poate activa separat de telefon funcția de NFC.... atunci nu ar trebui să fie probleme.

Neaplicabil
Dap. Din cate stiu eu, datele sunt memorate in iCloud (si confirmata adaugarea pe device cu CVV-ul), deci ar trebui sa fie pe toate device-urile pe care esti logat cu acel cont si pe care ai aplicatia Wallet instalata. Platile se pot face doar cu ceasul, conform Apple: https://support.apple.com/ro-ro/guide/watch/apdbe9c11bba/watchos Deci, in mod normal, nu vad niciun motiv pentru care nu ar merge... Dar din nou, ar trebui testat pentru confirmare. 😄

Albion
Începător
Salutari. Apple pay funcționează cu NFC. Deci pot plăti cu ceasul chiar dacă nu am telefonul cu mine și fără sa am shared numbers. Mulțumesc ptr răspuns și succes!

RafaHelper
#StarMember
Salut @Albion, ‏‏‎ ‎ Am confirmat si cu Apple întrebarea ta si nu este nevoie sa ai un telefonul cu tine după ce ai configurat serviciul si nici opțiunea number share sau eSIM pe acel ceas pentru a utiliza Apple Pay. ‏‏‎ ‎ In plus, pentru a utiliza Apple Pay pe Apple Watch trebuie sa: - ai un dispozitiv eligibil, adica Apple Watch in cazul tau - un card acceptat de la un emitent de carduri participant - cea mai recentă versiune de iOS, watchOS sau macOS - un ID Apple autentificat în iCloud ‏‏‎ ‎ Mai multe detalii găsești si in acest articol: https://support.apple.com/ro-ro/HT204506 ‏‏‎ ‎ Daca te-a ajutat acest răspuns nu uita sa apeși ❤ sau sa il marchezi ca soluție.